fot. Facebook Badminton Danmark

Z ośmiu europejskich zawodników, którzy rozpoczęli czwarty dzień zawodów Mistrzostw Świata w Danii, sześciu awansowało do ćwierćfinałów.

Pierwszą parą deblową, która awansowała do ćwierćfinałów, byli Duńczycy Mathias Christiansen i Alexandra Bøje, którzy pokonali Chińczyków Feng Yan Zhe i Huang Dong Ping wynikiem 2:0 (21-15, 21-18).

Kolejni Duńczycy w ćwierćfinale to, Kima strup i Anders Skaarup Rasmussen. Dość łatwo w zaledwie 34 min pokonali oni Malezyjczyków Ong Yew Sina i Teo Ee Yi 2:0 (21-15, 21-10).

„Czuję ekstazę, jedno to wygrać mecz i awansować do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata, a zupełnie inne to osiągnąć to na własnym terenie. Naprawdę niesamowite, mamy przyjaciół i rodzinę na widowni, a także sponsorów, więc to po prostu wspaniałe uczucie”. – powiedział Rasmussen po meczu.

Zobacz też: Mistrzostwa Świata – dzień trzeci

Duńska para zmierzy się w ćwierćfinale z Indyjskim duetem, który został rozstawiony jako nr 2 – Satwiksairajem Rankireddy i Chiragrom Shetty.

Carolina Marin wygrała z Thet Htar Thuza (Birma) 2:0 (21-10, 21-18). Mimo zwycięstwa nie była do końca zadowolona ze swojej koncentracji. Będzie starała się ją poprawić w meczu ćwierćfinałowym.

„Tak naprawdę, wiele mogę się nauczyć z dzisiejszego dnia, ponieważ nie byłam skoncentrowana tak jak chciałam. Kiedy skupiasz się na wyniku, zapominasz o planie gry. Muszę wyciągnąć naukę z dzisiejszego dnia, ponieważ jutro będzie naprawdę trudny mecz, być może przeciwko Tai Tzu Ying. Więc czekam z niecierpliwością na jutro i moje myślenie skupione jest na koncentracji i strategii, którą ustalamy przed meczem, bo to jest sposób na wygraną w każdym meczu”. – powiedziała Marin po wygranym meczu.

Na zakończenie dnia Duńscy singliści Viktor Axelsen i Anders Antonsen, wygrali przekonująco swoje mecze. Wypowiedź Viktora Axelsena po meczu:

Niestety nie wszyscy Europejczycy przeszli do dalszej fazy turnieju. Francuska para Thom Gicquel i Delphine Delle przegrała z malezyjskim duetem Chen Tang Jie i Toch Ee Wie po zaciętej walce. Po wygraniu pierwszego seta i wyrównanej walce w drugim nie byli w stanie powstrzymać swoich przeciwników w decydującym secie i ulegli 1:2 (22-20, 19-21, 12-21).

Dunka Mia Blichfeldt oraz holenderska para Kirsten De Wit i Alyssa Tirtosentono również nie awansowali do ćwierćfinałów.

fot. Facebook Badminton Denarki
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

— REKLAMA —

PIKNIK RODZINNY Z BADMINTONEM

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj