fot. Robert Stręg

143 młodych badmintonistów rozpoczęło rywalizację o tytuły międzynarodowych Mistrzów Polski w kategorii U15 w Kępnie. Za nami pierwszy dzień zmagań, w którym rozegrano 166 gier. Przed nami jeszcze dwa dni zawodów.

Kępno po raz pierwszy gości międzynarodową imprezą badmintonową. Toteż na otwarciu imprezy obowiązkowo obecny był Burmistrz Miasta Kępno Piotr Psikus, który oficjalnie otworzył zawody Garcarek Polish Open U15. W turnieju udział biorą zawodnicy z ośmiu krajów: Czech, Słowacji, Turcji, Holandii, Szwajcarii, Ukrainy, Serbii oraz Polski.

Nasi reprezentanci licznie stawili się w III rundzie rywalizacji, podobnie jak liczna reprezentacja Turcji, która w Kępnie jest zauważalna.
W sobotę

Równocześnie z Garcarek Polish Open U15 rozgrywany jest Techlife Festiwal Badmintona YOUTH CUP. Młodzi zawodnicy mierzą się w trzech kategoriach wiekowych: U9, U11 oraz U13. Na starcie turnieju najmłodszych stanęło 66 uczestników, którzy walczą w turnieju grupowo-pucharowym. Rywalizacja odbywa się w hali sportowej SP w Bralinie.

W piątek poznaliśmy zwycięzców w kategorii U11.

W finale singla U9 Juliusz Palka pokonał Igora Czaplickiego.

W singlu dziewcząt U11 młodziutka Słowaczka Sara Sarlayova pokonała Sandrę Meryk, wśród chłopców wygrał Ksawery Lewicki, który wygrał finałowy pojedynek z Wiktorem Kowalczykiem.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj