Daria Bujnicka-Oliwia Szmigiel

Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel wracają z Tajlandii z medalem mistrzostw świata w parabadmintonie. Reprezentantki Polski zakończyły w sobotę swój udział w NSDF Royal Beach Cliff BWF Para Badminton World Championships 2024 na pojedynku półfinałowym.

W tegorocznych mistrzostwach świata w parabadmintonie wystartowało pięcioro polskich zawodników. Liczyliśmy na dobry występ wszystkich parabadmintonistów, jednak wiadomo było, że w mistrzostwach świata łatwo o sukces nie będzie.

W składzie polskiej reprezentacji mieliśmy nasz eksportowy debel, rozstawiony z numerem jeden w turnieju – Daria Bujnicka, Oliwia Szmigiel (kat. SH 6). Obie grały również w turnieju singlowym. Kolejny debel w kategorii WH 1 – WH 2, czyli Natalia Grzyb i Anna Wolny. Obie wystartowały też w singlu oraz w mikście z zawodnikami z Czech (Natalia Grzyb z Kamilem Šnajdarem, Anna Wolny z Lukasem Kynclem). W singlu kategorii SU 5 rywalizował Bartłomiej Mróz, który w grze podwójnej wystartował z reprezentantem Singapuru Tay Wei Mingiem.

Bartek Mroz Tay Wei Ming

Z medalem z Tajlandii wracają jedynie Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel, które po wyjściu z grupy z pierwszej pozycji w ćwierćfinale spotkały się z para z Hongkongu. Udany pojedynek ćwierćfinałowy dał im przepustkę do gry półfinałowej, gdzie musiały uznać wyższość debla z Indii. Polki uległy 16:21, 17:21 zdobywając tym samym brązowy medal.

W grach singlowych Daria Bujnicka osiągnęła ćwierćfinał, a Oliwia Szmigiel zakończyła swój udział w turnieju na 1/16.

Bartłomiej Mróz w grze pojedynczej doznał dwóch porażek grupowych, a w parze z Tay Wei Mingiem dotarł do ćwierćfinału. Z kolei Anna Wolny w grze pojedynczej dotarła do 1/16 finału, w mikście zakończyła udział w mistrzostwach na rozgrywkach grupowych. Podobnie jak Natalia Grzyb w grze pojedynczej i mikście. W deblu obie panie dotarły do drugiej rundy.

Finały NSDF Royal Beach Cliff BWF Para Badminton World Championships 2024 zaplanowano na niedzielę 25 lutego.

Trenerem ekipy jest Małgorzata Janiaczyk, fizjoterapeutą Ada Lasota.

fot. Paul Foxall, Sutthipong Jantasen (BadmintonPhoto)

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj