IMP Elity

Za nami półfinały 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Badmintonie. W walce o złote medale zobaczymy kilkoro faworytów, ale też i kilka niespodzianek. Jedno jest pewne. Tytuły mistrzowskie zmienią właścicieli.

Największą niespodzianką jest odpadnięcie z turnieju w półfinale Dominika Kwinty, który uległ, zasłużenie, Mikołajowi Szymanowskiemu. W roku ubiegłym górą był Kwinta, teraz Szymanowski wziął srogi rewanż na mistrzu Polski, kontrolując grę w obu setach. W finale gracz ligowego SKB Litpol-Malow Suwałki zagra z innym zawodnikiem ABRM, Mateuszem Golasem. Rok temu Mikołaj Szymanowski pokonał go w ćwierćfinale. Teraz z kolei Mateusz Golas będzie miał szansę na rewanż. Obaj po raz pierwszy staną przed szansa na złoto w IMP.

W finale singla kobiet zagrają Weronika Górniak i Joanna Rudna. To również powtórka ubiegłorocznego ćwierćfinału, w którym Rudna okazała się lepsza w dwóch krótkich setach. Weronika jest w tym roku w bardzo dobrej dyspozycji. Po drodze do finału odprawiła z kwitkiem Oliwię Niedźwiedzką, wicemistrzynię z roku ubiegłego Anne Dudę, jedną z faworytek Zuzannę Jankowską, a w półfinale dobrze dysponowaną Alicję Syrek. Awans Weroniki do finału to pierwsza szansa na tytuł mistrzowski w karierze. Na koncie na tylko brąz z roku 2022.

Z kolei Joanna Rudna po raz kolejny stanie przed szansą na mistrzostwo. Doskonale pamiętamy jej finał z Wiktorią Dąbczyńską w roku 2020, poddany z powodu groźnej kontuzji. Po czterech latach Rudna wraca do wielkiego finału ,do gry o złoto. W swojej kolekcji ma już „pechowe” srebro oraz dwa brązowe medale. Do kompletu brakuje złotego medalu, ale przeciwniczka łatwo skóry nie odda.

W finale miksta zobaczymy brązowych medalistów sprzed roku Szymona Ślepeckiego i Dominikę Kwaśnik oraz Pawła Śmiłowskiego, który broni złota wraz z Magdaleną Świerczyńską (w roku ubiegłym srebro). Z kolei w finałach gier podwójnych niespodzianek nie ma. Wśród kobiet Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak zagrają przeciw brązowym medalistkom sprzed roku, Anastazji Chomicz i Karolinie Szubert. W grze podwójnej mężczyzn zobaczymy ubiegłorocznych medalistów, ale w innym zestawieniu. Mistrzowie Polski Miłosz Bochat i Robert Cybulski zagrają przeciwko sobie. Bochat w parze z Pawłem Śmiłowskim, a Cybulski z Szymonem Ślepeckim.

Start finałów w hali w Ząbkach o godz. 10.00

TRANSMISJA LIVE Z DWÓCH KORTÓW – KLIKNIJ

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj