Dominik Kwinta / fot. Marcin Maksymiuk

Ustanowiony dekadę temu rekord prędkości lotki wynoszący 493 km/h został pobity! Teraz wynosi znacznie więcej! Jest też nowy rekord ustanowiony przez kobietę!

Badminton to jeden z najszybszych sportów świata. Prędkości, jakie potrafią osiągać latające lotki, naprawdę robią wrażenie. W sportach rakietowych nie mają sobie równych. Są szybsze nawet od naszpikowanych najnowszą technologią bolidów Formuły 1.

Dotychczasowy rekord Guinnessa prędkości uderzonej lotki wynosił, aż 493 km/h. Wydawało się, że to już jest maksimum… Nic z tego! Dekadę po ustanowieniu tego rekordu znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili wpisać się na sam szczyt światowej księgi rekordów Guinnessa.

Zobacz też: Viktor Axelsen wierzy w Dominika Kwintę

14 kwietnia 2023 r. w Japońskim mieście Soka, Hindus Satwiksairaj Rankireddy i Malezyjka Tan Pearly ustanowili nowe rekordy Guinnessa w kategorii najwyższych prędkości uderzeń w badmintonie przez mężczyznę i kobietę.

Smash Rankireddy’ego pobił poprzedni rekord Guinnessa o 72 km/h! Ustanowił więc niesamowity, nowy rekord najwyższej prędkości uderzenia w badmintonie przez mężczyznę, wynoszący 565 km/h!

Zobacz też: Dominik Kwinta po meczu z Viktorem Axelsenem

Tan również ustanowiła nowy rekord najwyższej prędkości uderzenia w badmintonie przez kobietę. Uderzona przez nią lotka osiągnęła imponującą prędkość 438 km/h! Dzięki temu Malezyjka stała się pierwszą kobietą, która zdobyła tytuł rekordu Guinnessa w tej kategorii.

Próby pobicia rekordu Rankireddy’ego i Tan odbyły się 14 kwietnia 2023 roku i zostały zweryfikowane przez oficjalnych sędziów z Guinness World Records™ na podstawie wyników pomiaru prędkości z tego dnia.

fot. Marcin Maksymiuk
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

— REKLAMA —

PIKNIK RODZINNY Z BADMINTONEM

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj