Dominik Kwinta / fot. Marcin Maksymiuk

Ustanowiony dekadę temu rekord prędkości lotki wynoszący 493 km/h został pobity! Teraz wynosi znacznie więcej! Jest też nowy rekord ustanowiony przez kobietę!

Badminton to jeden z najszybszych sportów świata. Prędkości, jakie potrafią osiągać latające lotki, naprawdę robią wrażenie. W sportach rakietowych nie mają sobie równych. Są szybsze nawet od naszpikowanych najnowszą technologią bolidów Formuły 1.

Dotychczasowy rekord Guinnessa prędkości uderzonej lotki wynosił, aż 493 km/h. Wydawało się, że to już jest maksimum… Nic z tego! Dekadę po ustanowieniu tego rekordu znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili wpisać się na sam szczyt światowej księgi rekordów Guinnessa.

Zobacz też: Viktor Axelsen wierzy w Dominika Kwintę

14 kwietnia 2023 r. w Japońskim mieście Soka, Hindus Satwiksairaj Rankireddy i Malezyjka Tan Pearly ustanowili nowe rekordy Guinnessa w kategorii najwyższych prędkości uderzeń w badmintonie przez mężczyznę i kobietę.

Smash Rankireddy’ego pobił poprzedni rekord Guinnessa o 72 km/h! Ustanowił więc niesamowity, nowy rekord najwyższej prędkości uderzenia w badmintonie przez mężczyznę, wynoszący 565 km/h!

Zobacz też: Dominik Kwinta po meczu z Viktorem Axelsenem

Tan również ustanowiła nowy rekord najwyższej prędkości uderzenia w badmintonie przez kobietę. Uderzona przez nią lotka osiągnęła imponującą prędkość 438 km/h! Dzięki temu Malezyjka stała się pierwszą kobietą, która zdobyła tytuł rekordu Guinnessa w tej kategorii.

Próby pobicia rekordu Rankireddy’ego i Tan odbyły się 14 kwietnia 2023 roku i zostały zweryfikowane przez oficjalnych sędziów z Guinness World Records™ na podstawie wyników pomiaru prędkości z tego dnia.

fot. Marcin Maksymiuk
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Poprzedni artykułPięć medali zawodników kadry U17 na Litwie
Następny artykułBrązowy medal kobiecego debla na na Akademickich Mistrzostw Europy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj