Cztery brązowe i jeden srebrny medal wywalczyli Polscy młodzi badmintoniści w międzynarodowych mistrzostwach Litwy U17.

W Litewskich Prenach w dniach 7-9 lipca odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy U17. W zawodach udział wzięło 77 zawodników z 10 krajów. Polscy badmintoniści zdobyli trzy brązowe medale i jeden srebrny. Zawody zdominowali Ukraińcy, którzy wygrali wszystkie pięć finałów.

Ukrainka Maria Koriagina najpierw w półfinale pokonała Olgę Szwarnowiecką 21-8, 21-11, a później w finale gry pojedynczej kobiet wygrała z kolejną Polką Alicją Syrek 21-18, 21-6. Olga zdobywa więc brązowy medal, a Alicja srebrny.

Półfinał gry pojedynczej kobiet:
Maria Koriagina (UKR) – Olga Szwarnowiecka 21-8, 21-11

Finał gry pojedynczej kobiet:
Maria Koriagina (UKR) – Alicja Syrek 21-18, 21-6

W półfinale męskiego debla z Wojciechem Budnym i Damianem Perkowskim zmierzyli się gospodarze Rokas Lesinskas i Nojus Tenikaitis. Do rozstrzygnięcia zwycięzców tego pojedynku potrzeba było trzech setów. Litwini wygrali 21-10, 13-21, 22-20 i to oni zagrali w finale a Wojciech i Damian musieli zadowolić się brązowym medalem.
Kolejny brązowy medal dla Polski zdobył Paweł Kiszczyk, który grał w parze z Estończykiem Arturim Asperkiem w drugim półfinale. Polsko-Estoński duet przegrał z późniejszymi triumfatorami, Ukraińcami Vladyslavem Kuninem i Yegorem Romaniukiem 11-21, 14-21.

Półfinały gry podwójnej mężczyzn:
Rokas Lesinskas / Nojus Tenikaitis – Wojciech Budny / Damian Perkowski 21-10, 13-21, 22-20
Arturi Asperk (EST) / Paweł Kiszczyk – Vladyslav Kunin / Yegor Romaniuk (UKR) 11-21, 14-21

Czwarty brąz zdobyły dla Polski w grze podwójnej kobiet Alicja Syrek i Kaja Ziółkowska, które przegrały w półfinale z późniejszymi zwyciężczyniami Marią Koriaginą i Yaroslavą Vantsarovską (UKR) 6-21, 11-21.

Półfinał gry podwójnej kobiet:
Alicja Syrek / Kaja Ziółkowska – Maria Koriagina / Yaroslava Vantsarovska (UKR) 6-21, 11-21