Jak poinformował dzisiaj Polski Związek Badmintona, LOTTO Ekstraliga Badmintona zyskała nowego dyrektora. Został nim Michał Langer, doskonale znany w środowisku badmintonowym, jako jeden z poprzednich p.o. Sekretarza Generalnego PZBad. W ostatnim czasie Michał Langer pracował w spółce Igrzyska Europejskie 2023.

Michał Langer zdobywał kompetencje biorąc udział w organizacji największych imprez sportowych, które odbyły się na terenie Polski. Podczas turnieju UEFA EURO 2012 był Menadżerem ds. Transportu Turniejowego i Operacji Lotniskowych. Jest pomysłodawcą aplikacji, która do dziś jest wykorzystywana przez UEFA i FIFA przy planowaniu transportu.

Koordynował organizacje Finałów Ligi Europy. Był współpomysłodawcą projektu pozyskania Mistrzostw Europy w AMP Futbolu 2020. Przez ostatnie 3 lata zajmował się kompleksową organizacją Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023 pełniąc funkcje początkowo Prezesa Spółki, później Wiceprezesa i Dyrektora ds. Operacyjnych.
Aby osiągnąć zamierzony cel Michał Langer określił zadania 13 projektów operacyjnych: operacje sportowe, operacje obiektowe, bezpieczeństwo, wolontariat, hospitality, transport i logistyka, akredytacje, ticketing, promocja i marketing, produkcja TV, obsługa mediów. Wyznaczył ramy i zasady współpracy z Miastem i Regionem Gospodarzem oraz Miastami Partnerskimi.

Doskonale wykorzystuje swoje nabyte doświadczenie między innymi w zarządzaniu wieloprojektowymi wydarzeniami i umiejętność analizy powiązań między projektowych.

Michał Langer jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Nim rozpoczął pracę w świecie sportu, był związany z branżą kurierską i logistyczną. Przez cztery lata specjalizował się w transporcie dzieł sztuki. Przez wiele lat blisko związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Współpracował także z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego, a w latach 2019 – 2021 pełnił funkcję Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Badmintona.

Jako Dyrektor Lotto Ekstraligi Badmintona zajmować się będzie budowaniem marki, współpracą ze sponsorami i partnerami, pozyskiwaniem funduszy z administracji lokalnej, współpracując w tym zakresie z klubami. Do jego zadań będzie należała realizacja działań związane z promocją i marketingiem, koordynacja i nadzór realizacji sponsorskich i partnerskich, koordynacja i kontrola realizacji zawodów od strony zgodności ze standardami i z wytycznymi PZBad oraz współpraca z TV w zakresie terminów transmisji meczów.

Wszystkie działania związane z zasadami sportowymi, współpracą z sędziami, losowaniem meczów, itp. pozostają w zakresie obowiązków Komisarza Ligi.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj