Hans Kristian Vittinghus
Hans Kristian Vittinghus, fot. Marcin Maksymiuk

Przez kilka ostatnich dni w Warszawie gościł Hans-Kristian Vittinghus, znakomity duński badmintonista, który trenował z zawodnikami polskiej kadry narodowej.

PRZECZYTAJ: Hans-Kristian Vittinghus w Warszawie

„Spędziłem naprawdę miłych kilka dni na trenowaniu i sparingach z zawodniczkami i zawodnikami reprezentacji Polski w grze pojedynczej mężczyzn i kobiet. Młoda i zmotywowana grupa oraz kilku bardzo zaangażowanych trenerów sprawiło, że ogólnie było to bardzo przyjemne doświadczenie” – napisał na swoim profilu społecznościowym Hans-Kristian Vittinghus.

ZOBACZ WIDEO Z KOMENTARZEM DUŃCZYKA:

Hans-Kristian Vittinghus to Drużynowy Mistrz Świata i Europy, medalista mistrzostw Europy, zwycięzca turnieju Superseries oraz finalista World Tour Finals w grze pojedynczej. Wieloletni zawodnik reprezentacji Danii, twórca i prowadzący podcast „Badminton Experience”, gdzie zagłębia się i analizuje badmintona na topowym poziomie. W 2023 roku zakończył karierę reprezentacyjną, aby poświecić się pracy trenera/sparingpartnera i konsultanta. Wciąż aktywny w turniejach krajowych oraz ligowych.

ZOBACZ NAGRANIE Z MICHAŁEM ROGALSKIM

Aktualnie w polskim badmintonie następuje zmiana pokoleniowa zawodników. Brak jest wybitnych zawodników, prezentujących mistrzowski standard pracy i wysokiej jakości trening badmintona. Zawodnicy naszej reprezentacji to bardzo młodzi sportowcy, którzy potrzebują lepszych od siebie sparingpartnerow i doświadczonych zawodników, aby czerpać doświadczenie z gry i rozmowy z nimi. Wychodząc na przeciw tym potrzebom, podjęliśmy rozmowy z duńskim zawodnikiem/trenerem Hans-Kristianem Vittinghusem, aby dołączył do Polskiej Reprezentacji jako konsultant i sparingpartner – przekonuje Michał Rogalski, trener polskiej kadry w grach pojedynczych. 

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj