Michał Rogalski

Polscy badmintoniści zaliczyli kolejną rundę spotkań czeskiej ekstraligi. Naszych zawodników mogliśmy obserwować w czterech z ośmiu ligowych zespołów.

Najbardziej po trzeciej rundzie czeskiej ekstraligi może cieszyć się Kornelia Marczak, bo jej zespół zaliczył dwa zwycięstwa, a sama mistrzyni Polski dwukrotnie wygrywała swoje pojedynki. SK Brno Slatina, którą reprezentuje utrzymała prowadzenie w tabeli, choć tyle samo punktów ma kolejny z faworytów do zwycięstwa w lidze BK 1973 Benatky nad Jizerou.

Czeska ekstraliga rozgrywana jest na zasadach, jakie jeszcze niedawno panowały w polskich rozgrywkach najwyższego szczebla. SK Brno Slatina zmierzyła się w miniony weekend z zespołami BO Chance Ostrava Sportclub i BK 1973 Benatky nad Jizerou. Oba wygrała w stosunku 5:2 i 4:3, a pojedynek rywali zakończył się wynikiem 7:0 dla BK 1973.

W kolejnych spotkaniach zagrały drużyny Badminton FSpS MU, którą reprezentują Zuzanna Jankowska i Dominika Kwaśnik oraz SKB Czeski Krumlov. Polki wraz ze swoją ekipą zaliczyły pewne zwycięstwo 6:1.

Czeska Ekstraliga
W składzie Badminton FSpS MU występują Zuzanna Jankowska i Dominika Kwaśnik (czerwone koszulki), fot. Jiří Bureš

Drużyna BK Meteor Praga z Dominikiem Kwintą, Michałem Rogalskim, Przemysławem Szydłowskim oraz Magdaleną Świerczyńską zagrała z BK 1973 Benatky nad Jizerou, w której składzie są Julia Pławecka i Mateusz Świerczyński, jednak polska para nie wystąpiła w miniony weekend w rozgrywkach, a ich drużyna wygrała pewnie z Meteorem 7:0. Natomiast w kolejnym spotkaniu prażanie pokonali ekipę TJ Sokol Klimkovice, a ciekawym pojedynkiem tego meczu była gra Michała Rogalskiego z Mikołajem Szymanowskim.

W rozgrywkach czeskiej ekstraligi występują również znani z gry w polskiej LOTTO Ekstralidze Badmintona zawodnicy, jak między innymi Danylo Bosniuk, Vyachelslav Yakovlev, Matej Hubacek czy Katerina Zuzakova. Najbardziej międzynarodową ekipą jest dziewięciokrotny mistrz Czech BK 1973 Benátky nad Jizerou, w barwach którego występują zawodnicy z siedmiu państw.

Meteor Praha
Meteor Praga, który reprezentują Michał Rogalski i Dominik Kwinta. fot. Adéla Zimmerová

Wyniki 3. rundy czeskiej ekstraligi
SKB Český Krumlov – Badminton FSpS MU 1:6
BK Meteor Praha – BK 1973 Benátky nad Jizerou 0:7
B.O.Chance Ostrava Sportclub – SK Brno Slatina 2:5
BA Plzeň – TJ Sokol Klimkovice 6:1
Badminton FSpS MU – B.O.Chance Ostrava Sportclub 0:7
BK Meteor Praha – TJ Sokol Klimkovice 4:3
BA Plzeň – SKB Český Krumlov 7:0
BK 1973 Benátky nad Jizerou – SK Brno Slatina 3:4

ZOBACZ TABELĘ CZESKIEJ EKSTRALIGI

Czeska Ekstraliga

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj