fot. Jarosław Kisiel

Lider ligowej tabeli SKB Litpol-Malow Suwałki pokonał na wyjeździe kolejną ekipę ligową. Tym razem na rozkładzie suwalczan znalazła się drużyna akademików z Łodzi.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była ekipa z Suwałk, która w dotychczasowych sześciu kolejkach zgromadziła na swoim koncie komplet punktów, wygrywając również „za trzy” punty w meczach z najgroźniejszymi rywalami. Tym razem SKB gładko pokonał AZS Uniwersytet Medyczny na kortach w Łodzi i zgarnął siódmy komplet punktów.

Spotkanie w Łodzi mogłoby przejść bez echa, gdyby nie kilka momentów, w których gospodarze starali się zaznaczyć swoją obecność. Tak było w pierwszym pojedynku deblowym, otwierającym spotkanie, tak było również w kończącym mecz mikście. Niestety, SKB Litpol Malow Suwałki po raz kolejny nie dał szans rywalom, choć właśnie w ostatniej grze spotkania honorowy punkt wywalczyła para gry podwójnej Viacheslav Yakovlev/Polina Tkach.

W pierwszym pojedynku suwalczanie byli minimalnie lepsi od doświadczonego Przemysława Wachy i jego ukraińskiego partnera Viacheslava Yakovleva. Robert Cybulski i Francuz Leo Rossi wygrali 15:13 i 15:14, podczas gdy na korcie numer 2 zdecydowaną przewagę miała suwalska para Anastasiya Khomich/ Karolina Szubert. Suwalczanki pewnie pokonały Annę Dudę i Polinę Tkach.

Single rówineż należały do ekipy z Suwałk, bo zarówno panie, jak i panowie dali swojej drużynie komplet punktów. Swoje spotkania wygrali Mikołaj Szymanowski i Andrzej Niczyporuk, którzy pokonali Adama Bibika i Tymoteusza Malika.
Ulyana Volskaya i Anastasiya Khomich nie dały z kolei szans swoim rywalkom, Annie Dudzie i doświadczonej Magdalenie Okupniak i wynik brzmiał 6:0 dla suwalskiej drużyny.

Honorowy punkt dla łodzian zdobyła ukraińska para gry mieszanej. Wspomniani Viacheslav Yakovlev i Polina Tkach zapunktowali dopiero w ostatnim pojedynku spotkania.,

Po siedmiu kolejkach ligowych SKB Litpol-Malow Suwałki przewodzi w tabeli z kompletem 21 punktów. AZS UMed Łódź okupuje przedostatnią pozycję w tabeli.

AZS UNIWERSYTET MEDYCZNY ŁÓDŹ – SKB LITPOL-MALOW SUWAŁKI 1:6
Przemysław Wacha/Viacheslav Yakovlev – Robert Cybulski/Leo Rossi 13:15, 14:15
Anna Duda/Polina Tkach – Anastasiya Khomich/Karolina Szubert 10:15, 9:15
Adam Bibik – Mikołaj Szymanowski 7:15, 14:15
Tymoteusz Malik – Andrzej Niczyporuk 10:15, 9:15
Anna Duda – Ulyana Volskaya 9:15, 7:15
Magdalena Okupniak – Anastasiya Khomich 6:15, 7:15
Viacheslav Yakovlev/Polina Tkach – Robert Cybulski/Karolina Szubert 15:10, 15:12

fot. Jarosław Kisiel

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj