Obrońcy mistrzowskiego tytułu ABRM Warszawa bez większych problemów pokonali ligowego outsidera, zespół AZS AGH Kraków w otwierającym siódmą kolejkę spotkaniu LOTTO Ekstraligi Badmintona.

Spotkanie w Krakowie otworzyło 7. serię meczów LOTTO Ekstraligi Badmintona. Krakowianie powoli żegnają się z rozgrywkami, będąc jedną z dwóch ekip ligowych bez zwycięstwa, za to z najmniejszą liczbą punktów. AZS jest zarazem jednym z najbardziej zasłużonych zespołów ligowych, występujących w ekstralidze najdłużej.

Mecz rozpoczął się od gier deblowych i już po niecałym kwadransie prowadzenie objęli goście, bowiem Dominik Kwinta i Szymon Ślepecki bez większych problemów, po zaledwie 13 minutach zdobyli pierwsze oczko w tym spotkaniu. Warszawski duet wygrał z parą Tomasz Persona, Mikołaj Słania 15:3, 15:10.

Na drugim korcie trwał w tym czasie drugi pojedynek, ale to krakowianki okazały się lepsze od faworyzowanych Joanny Rudnej i Zuzanny Jankowskiej. Julia Pławecka, świeżo upieczona międzynarodowa mistrzyni Słowacji w mikście wraz z Ukrainką Olgą Tykhorską pokonały warszawski duet po trzech setach, a spotkanie trwało ponad pół godziny.

Nie było niespodzianką to, że w kolejnych pojedynkach górą byli faworyci z Warszawy. Swoje pojedynki wygrali Dominik Kwinta w singlu z Maciejem Słanią, Joanna Rudna z Olgą Tykhorską, Zuzanna Jankowska z weteranką badmintonowych kortów i zwyciężczynią ostatniego turnieju All England Seniors Dominiką Guzik-Płuchowską oraz mikst Szymon Ślepecki/Magdalena Świerczyńska z Marcinem Kalitką i Julią Pławecką. Jedynie ten ostatni wyrwał drugi punkt dla swojej drużyny w starciu z Bartoszem Krajewskim, pokonując młodego badmintonistę z Warszawy 15:11, 14:15, 15:11.

Ostatecznie, zgodnie z przewidywaniem, zwycięstwo w tym spotkaniu odniosła ekipa z Warszawy, powiększając swój dorobek o kolejne trzy punkty. ABRM wskoczył na pozycję wicelidera ligi już jakiś czas temu, a dzisiaj się na niej umocnił.

AZS AGH Kraków – ABRM Warszawa 2:5
Tomasz Persona/Maciej Słania – Szymon Ślepecki/Dominik Kwinta 3:15, 10:15
Julia Pławecka/Olga Tykhorska – Joanna Rudna/Zuzanna Jankowska 15:9, 9:15, 15:13
Maciej Słania – Dominik Kwinta 7:15, 10:15
Marcin Kalitka – Bartosz Krajewski 15:11, 14:15, 15:11
Olga Tykhorska – Joanna Rudna 13:15, 5:15
Dominika Guzik-Płuchowska – Zuzanna Jankowska 5:15, 7:15
Marcin Kalitka/Julia Pławecka – Szymon Ślepecki/Magdalena Świerczyńska 13:15, 9:15

LOTTO Ekstraliga Badmintona

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj