Magdalena Świerczynska
fot. Rafał Oleksiewicz

Przed nami 6. seria spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona. Niezwykle ciekawie zapowiadają się spotkania w Warszawie i Kobierzycach, gdzie zagrają ze sobą bezpośredni sąsiedzi w ligowej tabeli. Zacięta walka o punkty będzie miała miejsce również w Poznaniu.

Szóstą kolejkę otworzy spotkanie w Kobierzycach, gdzie miejscowy KS Badminton podejmie Pulslift Nike Suchedniów. Oba zespoły plasują się w ligowej tabeli na sąsiednich pozycjach i mecz w Kobierzycach mogą potraktować jako spotkanie o podwójną stawkę punktową. Gospodarze w przypadku zwycięstwa odskoczą od Pulsliftu Nike na bezpieczną odległość punktową i ze spokojem przystąpią do ostatnich kolejek ligowych. Goście muszą szukać punktów w Kobierzycach jeśli marzą o bezpiecznym utrzymaniu w lidze.

Bezpośrednio po meczu w Kobierzycach na białostockie korty wyjdą zespoły Hubala i AZS Uniwersytetu Medycznego Łódź. Goście trapieni w ostatnim czasie kontuzjami mają utrudnione zadanie. Jednak zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest zespół z Białegostoku, który walczy w tym sezonie o mistrzowski tytuł. Białostoczanie tracą dwa punkty do lidera z Suwałk i z pewnością będą chcieli poprawić swoje humory po porażce w ostatniej kolejce.

Na starcie drugiego dnia 6. kolejki czeka nas pojedynek ABRM Warszawa z Unią Bieruń. Zapowiada się znakomita walka pomiędzy sąsiadami w tabeli. Oba kluby walczą o tegoroczny play-off, a różnica w tabeli to tylko jeden punkt. Ekipa mistrzów Polski z pewnością będzie chciała utrzymać swoją pozycję, z kolei zespołowi ze Śląska marzy się awans do najlepszej czwórki z trzeciego miejsca. Spotkanie to będzie transmitowane na żywo w TVP Sport.

Spotkanie lidera SKB Litpol-Malow Suwałki z beniaminkiem WWL Badminton Marcovią Marki będziemy obserwować jako kolejne. Suwalczanie są w tym sezonie ekipą nie do zatrzymania i rundzie zasadniczej jeszcze nie stracili punktu. SKB jest zatem zdecydowanym faworytem tego pojedynku, a WWL musi walczyć o punkty w każdym spotkaniu, jeśli myśli o spokojnym utrzymaniu w lidze.

Po piętach depcze mu ekipa z Poznania, którą zobaczymy w akcji bezpośrednio po meczu w Suwałkach. Badminton Academy Hawel podejmie w 6. kolejce ligowego outsidera AZS AGH Kraków i liczy na pełną zdobycz punktową. Zwycięstwo z akademikami z Krakowa jest szansą na przeskoczenie WWL w ligowej tabeli i wydostanie się ze strefy spadkowej na dobre. Mecz ten zakończy szóstą serię spotkań i podsumuje całą kolejkę.

Liczymy na emocje we wszystkich meczach LOTTO Ekstraligi Badmintona, a zestaw par 6. kolejki sprzyja znakomitej rywalizacji.

LOTTO Ekstraliga Badmintona

Zestaw par 6. kolejki

11 marca
17:00 KS Badminton Kobierzyce – Pulslift Nike Suchedniów
19:30 Hubal Białystok – AZS UMed Łódź

12 marca
15:00 ABRM Warszawa – Unia Bieruń – TVP SPORT
17:30 SKB Litpol-Malow Suwałki – WWL Badminton Marcovia Marki
20:00 Badminton Academy Hawel – AZS AGH Kraków

 

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj