fot. Marcin Ociepa

W Kobierzycach spotkały się dwa zespoły, które walczą w tym sezonie o środek tabeli. Faworytem tego spotkania była ekipa z Kobierzyc, ale poznanianie chcieli powalczyć o cenne punkty. Spotkanie można było śledzić za pomocą anteny medialnego partnera LOTTO Ekstraligi, bowiem było transmitowane na żywo w TVP Sport.

Mecz rozpoczął się od pojedynków deblowych, w których zagrali Aleksandra Goszczyńska i Maja Janko po stronie Kobierzyc oraz Dominika Kwaśnik i Katerina Zuzakova po stronie ekipy z Poznania. Górą były reprezentantki gości, które gładko pokonały młodsze zawodniczki zespołu z Dolnego Śląska. W drugim pojedynku starli się Łukasz Cimosz i Matej Hubacek oraz Michał Kowalik i Michał Szczypka. Tu z kolei górą byli gospodarze, bowiem nie pozwolili swoim rywalom na wyjście z przysłowiowej „dziesiątki”

Stan spotkania brzmiał 1:1 i do gry przystąpili singliści.
Na korcie numer dwa zobaczyliśmy Katerinę Tomalovą, która zagrała z Rużaną Cybulką. Z kolei na korcie telewizyjnym spotkali się Łukasz Cimosz i Rafał Hawel, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał w pojedynkach singlowych. Pięć zwycięstw doświadczonego Hawla daje mu najlepszy ranking spośród wszystkich zawodników ligowych. Być może dlatego Łukasz Cimosz przystąpił do tego pojedynku z respektem i bez werwy w grze, do której nas już przyzwyczaił.

Katerina Tomalova pokonała bez większych problemów Rużanę Cybulkę, kończąc sety bardzo szybko. Czeska gwiazda Kobierzyc była wyraźnie lepsza od poznanianki i zdobyła drugi punkt dla swojego zespołu

Rafał Hawel w pojedynku z Łukaszem Cimoszem pokazał znakomity badminton. Doświadczenie, opanowanie i niezwykle skuteczny finisz lotek dały mu dwa wygrane sety w stosunku 15:10 i szóste zwycięstwo w ligowych rozgrywkach. 2:2.

Gdy singlowe uzupełnili Adam Bogacz i Maciej Kowalik oraz Jessica Orzechowicz i Katerina Zuzakova. Pojedynek tych pierwszych stał pod znakiem przewagi bardziej doświadczonego Michała Kowalika, który pokonał rywala w dwóch setach i doprowadził do stanu 3:2. O zwycięstwie w tym spotkaniu mógł więc zadecydować pojedynek drugich rakiet pań. W pierwszym secie lepsza okazała się Czeszka, która pokonała reprezentantkę Polski. W drugim przewaga czeskiej zawodniczki była już tak duża, że nie było wątpliwości, że Badminton Academy Hawel zdobędzie w tym spotkaniu punkty. W końcówce seta Jessica miała szansę na dogonienie rywalki, ale Katerina Zuzakova pewnie zakończyła drugiego seta i zdobyła czwarty punkt dla Poznania.

Gospodarze, aby myśleć o jednym punkcie w tym spotkaniu musiały wygrać ostatnią grę, a to nie było łatwe, bowiem naprzeciw Aleksandry Goszczyńskiej i Mateja Hubacka stanęli Rafał Hawel i Dominika Kwaśnik. Pierwszy set należał do doświadczonych gości, ale w drugim ich dominacja nie ulegała wątpliwości, wynik 15:4 mówi sam za siebie.

Dzięki zwycięstwu ekipa z Poznania zrównała się punktami z drużyną z Kobierzyc i wskoczyła do pierwszej szóstki zespołów ligowych.

KS Badminton Kobierzyce – Badminton Academy Hawel Poznań 2:5

Aleksandra Goszczyńska/Maja Janko – Dominika Kwaśnik/Katerina Zuzakova 8:15 9:15
Łukasz Cimosz/Matej Hubacek – Michał Kowalik/Michał Szczypka 15:9 15:8
Katerina Tomalowa – Rużana Cybulka 15:8 15:5
Łukasz Cimosz – Rafał Hawel 10:15 10:15
Adam Bogacz – Maciej Kowalik 10:15 12:15
Jessica Orzechowicz – Katerina Zuzakova 12:15 10:15
Matej Hubacek/Aleksandra Goszczyńska – Rafał Hawel/Dominika Kwaśnik 14:15 4:15

fot. Marcin Ociepa

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj