Badmintoniści białostockiego Hubala pewnie pokonali sąsiadów w tabeli, bieruńską Unię 6:1. Białostoczanie pewnie zmierzają do tegorocznych Play-Off. Unia musi jeszcze walczyć o najlepszą czwórkę.

Spotkanie w Białymstoku miało tylko jednego faworyta. Była nim naszpikowana znakomitymi zawodnikami ekipa Hubala Białystok, która w ostatnich kolejkach ligowych chce dotrzymać kroku dwóm najlepszym zespołom ligowej tabeli, SKB Litpol-Malow Suwałki i ABRM Warszawa. I sztuka ta białostoczanom udaje się znakomicie, bowiem w spotkaniu z Unią bez większych problemów sięgnęli po komplet punktów.

Festiwal punktowy w tym spotkaniu rozpoczęli Michał Rogalski i Paweł Śmiłowski, którzy pewnie pokonali Jakuba Melaniuka i Szymona Stokfisza, a później podtrzymały Wiktoria Dąbczyńska i Agnieszka Wojtkowska, które bez większych problemów wygrały z Anną Czuchrą i Emilią Jochacy.

Trzecie oczko dla białostoczan w tym spotkaniu dołożył Krzyszrof Jakowczuk, który pokonał młodziutkiego Sebastiana Pinkowicza, a pierwszy, i jak sie okazało ostatni punkt dla Bierunia, zdobył Szymon Stokfisz, który z kolei wygrał z Dawidem Perkowskim.

Dwa żeńskie single należały do białostockiej ekipy, bowiem i Wiktoria Dąbczyńska i Weronika Górniak nie miały kłopotów z singlistkami ze Śląska. Kinga Stokisz i Emilia Jochacy nie miały szans w starciu z bardziej doświadczonymi rywalkami.

Ostatnia gra była drugą szansą na punkt dla ekipy ze Śląska. Piotr Liszka i Anna Czuchra wyrównali stan pojedynku z Pawłem Śmiłowskim i Agnieszką Wojtkowską, ale białostoczanie ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Unia Bieruń ma zaledwie dwa punkty przewagi nad goniącymi ją KS Badminton Kobierzyce i Badminton Academy Hawel. Ekipa ze Śląska wciąż zajmuje czwartą lokatę. Hubal jest trzeci.

Hubal Białystok – Unia Bieruń 6:1
Michał Rogalski/Paweł Śmiłowski – Jakub Melaniuk/Szymon Stokfisz 15:9, 15:9
Wiktoria Dąbczyńska/Agnieszka Wojtkowska – Anna Czuchra/Emilia Jochacy 15:6, 15:12
Krzysztof Jakowczuk – Sebastian Pinkowicz 15:8, 15:10
Dawid Perkowski – Szymon Stokfisz 14:15, 7:15
Wiktoria Dąbczyńska – Kinga Stokfisz 15:6, 15:8
Weronika Górniak – Emilia Jochacy 15:4, 15:3
Paweł Śmiłowski/Agnieszka Wojtkowska – Piotr Liszka/Anna Czuchra 15:12, 11:15, 15:13

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj