LOTTO Ekstraliga
fot. Michał Sobolewski

Przed nami druga seria spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona. Najciekawiej zapowiadają się spotkania – telewizyjne w Kobierzycach – oraz w Łodzi i Bieruniu, gdzie możemy spodziewać się emocjonujących pojedynków. Faworyci z Warszawy i Suwałk bez większych problemów planują zainkasować punkty w Krakowie i Poznaniu.

2. kolejka LOTTO Ekstraligi Badmintona rozpocznie się w Krakowie, gdzie miejscowy AZS AGH Kraków podejmie SKB Litpol-Malow Suwałki. To spotkanie ma tylko jednego faworyta. Znakomicie dysponowani suwalczanie na inaugurację odprawili z kwitkiem KS Badminton Kobierzyce, które na gorącym terenie w Suwałkach nie zdobyło punktu. W drugiej serii spotkań Suwalski klub Badmintona wybierze się po punkty do Krakowa, gdzie podejmie go najdłużej grająca w ekstralidze ekipa AZS AGH.

W kolejnym spotkaniu drugiej serii LOTTO Ekstraligi akademicy z Łodzi zagrają z beniaminkiem Pulslift Nike Suchedniów, które w pierwszej kolejce uległo wysoko mistrzom Polski z Warszawy i szansy na zdobycie punktów poszuka w spotkaniu z AZS UMed Łódź. Z kolei doświadczona akademicka ekipa będzie chciała zatrzymać punkty w Łodzi po inauguracyjnej minimalnej porażce z Unią Bieruń.

Wtorkową serię spotkań 2. kolejki LOTTO Ekstraligi otworzy spotkanie w Kobierzycach, gdzie miejscowy KS Badminton podejmie lidera, Hubala Białystok. Białostoczanie są faworytem tego spotkania. W roku ubiegłym bez większych problemów wywieźli z Kobierzyc komplet punktów, choć gospodarze zdołali Hubalowi urwać jeden punkt. Spotkanie to będzie na żywo transmitowane w TVP Sport, co z pewnością nie będzie bez znaczenia jeśli chodzi o postawę badmintonistów obu ekip.

OGLADAJ NA ŻYWO SPOTKANIE W TVP SPORT

Z Kobierzyc rozgrywki przeniosą się do Poznania, gdzie ekipa Badminton Academy Hawel zagra z mistrzem kraju ABRM Warszawa. Warszawianie jadą do Poznania po komplet punktów i wcale nie kryją tego, że czują się faworytami pojedynku. Z kolei poznanianie będą szukali punktu w starciu z ABRM, ale będzie to trudna sztuka.

Jedyna ekipa ze Śląska w rozgrywkach LOTTO Ekstraligi – Unia Bieruń podejmie we wtorek drugiego z beniaminków WWL Badminton Marcovię Marki. To spotkanie będzie z pewnością niezwykle ciekawe. Oba zespoły zdobyły w inauguracyjnej serii spotkań punkty, wygrywając swoje mecze i będą chciały podtrzymać dobrą passę. Zapowiada się interesujący pojedynek.

Wszystkie spotkania do śledzenia w relacji LIVE streamingowej na oficjalnym kanale LOTTO Ekstraligi Badmintona na YouTube.

Rozkład 2. kolejki
23 października
17.00 Kraków, AZS AGH KRAKÓW – SKB LITPOL-MALOW SUWAŁKI
19.30 Łódź, AZS UM ŁÓDŹ – PULSLIFT UKS NIKE SUCHEDNIÓW

24 października
15.00 Kobierzyce, KS BADMINTON KOBIERZYCE – HUBAL BIAŁYSTOK- oglądaj w TVP Sport
17.30 Poznań BADMINTON ACADEMY HAWEL – ABRM WARSZAWA
19.30 Bieruń, UNIA BIERUŃ – WWL BADMINTON MARCOVIA MARKI

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj