LOTTO Ekatraliga

SKB Suwałki bez większych problemów wywiózł komplet punktów z krakowskiej hali AZS AGH. Brązowi medaliści ubiegłego sezonu nie przegrali ani jednego seta w starciu z akademikami. MVP spotkania została bez wątpienia suwalczanka Anastasiya Khomich, która zdobyła dwa punkty w błyskawicznym tempie.

Suwalski Klub Badmintona potrzebował niewiele ponad godzinę, by pokonać AZS AGH Kraków. Suwalczanie w błyskawicznym tempie zaliczyli siedem zwycięstw w siedmiu pojedynkach spotkania w Krakowie. Rekordzistką jeśli chodzi o czas była bez wątpienia Anastasiya Khomich, która najpierw wespół z Karoliną Szubert potrzebowała zaledwie kwadransa na zwycięstwo w grze podwójnej przeciwko Dominice Guzik-Płuchowskiej i Julii Pławeckiej, a później w singlowym pojedynku przeciwko tegorocznej wicemistrzyni seniorek niespełna 13 minut by zakończyć pojedynek po dwóch setach 15:11, 15:4.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zapowiedź 2. kolejki

W zespole z Suwałki zadebiutował francuski badmintonista Leo Rossi, który w dwóch udanych grach podwójnych, najpierw z Przemysławem Szydłowskim, a później Kamilą Augustyn zaliczył udany debiut w polskich rozgrywkach.

Punkty dla Suwałk zdobyli Leo Rossi/Przemysław Szydłowski, Anastasiya Khomich/Karolina Szubert, Mikołaj Szymanowski, Andrzej Niczyporuk, Ulyana Volskaya, Anastasiya Khomich, oraz Leo Rossi i Kamila Augustyn.

Do ligowych annałów tegorocznego sezonu LOTTO Ekstraligi wpisał się Mikołaj Szymanowski, który pokonał Jana Lewandowskiego tracąc tylko 3 punkty w dwóch setach. To z pewnością gratka dla ligowych statystyków.

Po zwycięstwie w Krakowie ekipa SKB Litpol-Malow Suwałki wysunęła się na prowadzenie w tabeli.

AZS AGH Kraków – SKB Litpol-Malow Suwałki 0:7
Marcin Kalitka/Tomasz Persona – Leo Rossi/Przemysław Szydłowski 7:15, 11:15
Dominika Guzik-Płuchowska/Julia Pławecka – Anastasiya Khomich/Karolina Szubert 9:15, 2:15
Jan Lewandowski – Mikołaj Szymanowski 3:15, 0:15
Maciej Słania – Andrzej Niczyporuk 9:15, 7:15
Aleksandra Kurkiewicz – Ulyana Volskaya 9:15, 7:15
Dominika Guzik-Płuchowska – Anastasiya Khomich 11:15, 4:15
Marcin Kalitka/Julia Pławecka – Leo Rossi/Kamila Augustyn 13:15, 13:15