lotto ekstraliga

Niezwykle emocjonujący przebieg miało spotkanie w podwarszawskim Józefosławiu pomiędzy mistrzem kraju ABRM Warszawa, a KS Badminton Kobierzyce. Gościom niewiele zabrakło do zwycięstwa w tym meczu.

Spotkanie trzeciej drużyny z piątą było kolejnym meczem w ramach 9. serii LOTTO Ekstraligi. ABRM, który start w tegorocznym play-off miał zapewniony był faworytem w tym pojedynku. Goście zgromadzili do tej pory 10 punktów – warszawianie 20.

Dwa pierwsze pojedynki dały dwupunktowe prowadzenie gościom, choć w starciu debla kobiet do zwycięstwa Kobierzyc było niezwykle blisko. Aleksandra Goszczyńska i Maja Janko przegrały pierwszego seta dość gładko, ale w dwóch kolejnych zanotowały 15:14 i …14:15 w starciu z Pauliną Hankiewicz i Zuzanną Jankowską.

Pierwszy punkt dla gości zdobył w kolejnym pojedynku Łukasz Cimosz, który pokonał Bartosza Krajewskiego. Z kolei celnie i bardzo szybko podpowiedział Mateusz Golas, który nie dał szans w starciu z z Adamem Bogaczem.

Niespodziankę sprawiły singlistki gości. Najpierw Jessica Orzechowicz pokonała mistrzynię Polski Joannę Rudną, a później młodziutka Maja Janko Zuzannę Jankowską. Przed pojedynkiem w grze mieszanej zrobiło się 3:3 i wiadomo było, że w tym meczu nastąpi podział punktów.

Lotto Ekstraliga

O zwycięstwie miał zadecydować mikst.

Pierwszego seta Szymon Ślepecki i Magdalena Świerczyńska wygrali 15:13 w starciu z Łukaszem Cimoszem i Aleksandrą Goszczyńską. W drugim również objęli prowadzenie i gdy wydawało się, że w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylą goście, Ślepecki i Świerczyńska zakończyli pojedynek i całe spotkanie 15:12 i 4:3 dla ABRM.

Po zwycięstwie ABRM wrócił na drugą pozycję w ligowej tabeli. Zespół z Kobierzyc umocnił się na piątym miejscu i zakończył sezon utrzymując się w LOTTO Ekstralidze Badmintona.

ABRM WARSZAWA – KS BADMINTON KOBIERZYCE 4:3
Miłosz Bochat/Szymon Ślepecki – Kacper Górniak/Patryk Kordek 15:5, 15:12
Paulina Hankiewicz/Zuzanna Jankowska – Aleksandra Goszczyńska/Maja Janko 15:4, 14:15, 15:14
Bartosz Krajewski – Łukasz Cimosz 12:15, 10:15
Mateusz Golas – Adam Bogacz 15:2, 15:6
Joanna Rudna – Jessica Orzechowicz 15:12, 7:15, 7:15
Zuzanna Jankowska – Maja Janko 12:15, 14:15
Szymon Ślepecki/Magdalena Świerczyńska – Łukasz Cimosz/Aleksandra Goszczyńska 15:13, 15:12