LOTTO Ekstraliga

Hubal Białystok jako pierwszy z czwórki liderów zakończył tegoroczny sezon zasadniczy LOTTO Ekstraligi Badmintona. Białostoczanie pewnie pokonali ligowego outsidera AZS AGH Kraków.

Krakowianie są najdłużej występującym klubem na najwyższym poziomie rozgrywkowym. A raczej byli, bowiem spotkaniem w Białymstoku zakończyli swój byt w LOTTO Ekstralidze. Ponad 20 sezonów w gronie najlepszych to znakomity wynik krakowskich akademików. W spotkaniu z Hubalem Białystok AZS AGH zdobył jedno oczko, po pojedynku poddanym przez białostoczan w drugim singlu kobiet.

Ciekawostką jest, że olbrzymia nawałnica, która przeszła nad Białymstokiem podczas ostatnich dwóch pojedynków meczu, uniemożliwiła transmitowanie ich oraz prowadzenie wyników w serwisie wynikowym na żywo. Wskutek burzy został odłączony sygnał internetowy.

Mecz w Białymstoku nie przejdzie do historii tegorocznych rozgrywek. Białostoczanie byli faworytem tego spotkania i oprócz poddanego pojedynku na pierwszej rakiecie singla kobiet, górowali nad krakowskim zespołem.

Lotto Ekstraliga

Hubal wystąpił bez kilku postaci. Przede wszystkim w składzie białostockiej drużyny zabrakło Wiktorii Dąbczyńskiej, która jest czołową singlistką Hubala. W najbliższy weekend Polka wystartuje w turnieju w Austrii, podobnie jak wielu innych zawodników grających w LOTTO Ekstralidze.

Białostoczanie gładko zdobyli punkty w obu deblach i obu singlach mężczyzn. Punktowali Roy Enogat i Paweł Śmiłowski, Weronika Górniak i Agnieszka Wojtkowska oraz Krzysztof Jakowczuk. Przy stanie 4:0 krakowianie zapisali na swoim koncie jedno oczko, a niedługo później Hubal uzyskał dwa kolejne punkty. W grze pojedynczej kobiet z Aleksansdra Kurkiewicz wygrała Weronika Górniak, a w grze mieszanej „eksportowy” mikst z Białegostoku Paweł Śmiłowski/Agnieszka Wojtkowska nie dali szans Adamowi Koniecznemu i Oldze Tykhorskiej.

Spotkanie zakończyło się po niespełna półtorej godzinie, a Krzysztof Jakowczuk zapisał się w księdze rekordów tegorocznego sezonu, wygrywając pojedynek najszybciej, jak dotychczas. Tomasza Urbanika pokonał w zaledwie 9 minut (!) rozgrywając dwa sety. Jeszcze szybszy był białostocki mikst, który dwa sety zakończył w 8 minut!

Dzięki zwycięstwu białostoczanie przesunęli się na drugą pozycję w ligowej tabeli, ale z pewnością po dzisiejszym spotkaniu ABRM Warszawa z KS Badminton Kobierzyce wrócą na trzecią lokatę.

HUBAL BIAŁYSTOK – AZS AGH KRAKÓW 6:1
Roy Enogat/Paweł Śmiłowski – Maciej Piekło/Tomasz Urbanik 15:4, 15:7
Weronika Górniak/Agnieszka Wojtkowska – Julia Pławecka/Olga Tykhorskaya 15:10, 15:12
Roy Enogat – Adam Konieczny 15:5, 15:12
Krzysztof Jakowczuk – Tomasz Urbanik 15:7, 15:1
… – Julia Pławecka walkower
Weronika Górniak – Aleksandra Kurkiewicz 15:9, 15:12
Paweł Śmiłowski/Agnieszka Wojtkowska – Adam Konieczny/Olga Tyhorskaya 15:1, 15:5