LOTTO Ekstraliga
fot. Jarosław Kisiel

Przed nami ostatnia seria spotkań LOTTO Ekstraligi. Najciekawszym spotkaniem będzie bez wątpienia pojedynek transmitowany w TVP Sport. To mecz o utrzymanie w lidze pomiędzy WWL Badminton Marcovią Marki i AZS Uniwersytetem Medycznym Łódź.

9. kolejka ligowa rozpocznie się 21 maja w Białymstoku. Miejscowy Hubal podejmie ligowego spadkowicza AZS AGH Kraków. Faworyt tego spotkania może być tylko jeden. To oczywiście wicemistrzowie kraju z Białegostoku.

Ligowe emocje przeniosą się po spotkaniu w Białymstoku błyskawicznie do Warszawy, gdzie mistrz kraju ABRM zagra z KS Badminton Kobierzyce. ABRM na pewno zobaczymy w play-off,. a oba zespoły w kolejnym sezonie LOTTO Ekstraligi. Zapowiada się mecz bez historii, a stawką są oczywiście 3 punkty. Faworytami są badmintoniści ABRM.

Drugi dzień 9. kolejki rozpocznie prawdziwa badmintonowa uczta, a raczej w taki sposób powinno się zapowiedzieć spotkanie WWL Badminton Marcovii Marki z AZS Uniwersytetem Medycznym Łódź. To mecz o utrzymanie w lidze. Kto wygra ten zostanie w badmintonowej elicie. Przegrana oznacza walkę w barażu o utrzymanie. Spotkanie transmitowane będzie w TVP Sport.

W kolejnym meczu zobaczymy SKB Litpol-Malow Suwałki, ligowego lidera z Unią Bieruń. Ekipa ze Śląska musi przejechać cały kraj, aby zameldować się na suwalskiej hali. Faworytem tego meczu jest SKB, które jak taran przeszedł przez wszystkie dotychczasowe kolejki ligowe.

kolejkę spotkań oraz cały sezon zasadniczy zakończy mecz Pulslift Nike Suchedniów kontra Badminton Academy Hawel Poznań. To mecz dwóch drużyn, które ligowy byt na przyszły sezon mają już zapewniony. Trudno wskazać faworyta tego spotkania. Teoretycznie stawką tego meczu może być nawet 5. miejsce w ligowej tabeli.

Harmonogram 9. kolejki

20 maja
godz. 17:00 Hubal Białystok – AZS AGH Kraków
godz. 19:30 ABRM Warszawa – KS Badminton Kobierzyce

21 maja
godz. 15:00 WWL Badminton Marcovia Marki – AZS Uniwersytet Medyczny Łódź
godz. 17.30 SKB Litpol-Malow Suwałki – Unia Bieruń
godz. 20.00 Pulslift Nike Suchedniów – Badminton Academy Hawel Poznań

Spotkania można śledzić na oficjalnym kanale LOTTO Ekstraligi na You Tube

Zapisz wszystkich meczów dostępny jest w serwise ligowym

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj