W ubiegłym tygodniu polscy badmintoniści brali udział w trzech turniejach na trzech kontynentach. 23 zawodników grało w Walii, Indiach i Salwadorze. Tym razem nie udało się przywieźć żadnego medalu.

28 listopada rozpoczęły się trzy międzynarodowe turnieje, w których wystartowali polscy badmintoniści. W pierwszym z nich w Walii grała najliczniejsza grupa Polaków. W YONEX Welsh International Badminton Championships 2023 wystartowali: Miłosz Bochat, Maksymilian Danielak, Mateusz Golas, Paulina Hankiewicz, Zuzanna Jankowska, Dominika Kwaśnik, Kornelia Marczak, Jakub Melaniuk, Andrzej Niczyporuk, Jessica Orzechowicz, Joanna Podedworny, Paweł Śmiłowski, Magdalena Świerczyńska, Michał Sobolewski, Szymon Stokfisz oraz Wiktor Trecki.

Walia bez medalu

W ćwierćfinale odpali Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska. Przegrali z anglikami Gregorym i Jenny Mairs 12-21, 11-21. Dominka Kwaśnik i Magdalena Świerczyńska trafiły w 1/8 finału na mocne zawodniczki. Zagrały z siostrami Stoeva. Bułgarki pokonały nasze reprezentantki 10-21, 9-21. Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak uległy w 1/8 finału reprezentantkom Francji Sharone Bauer i Emilie Vercelot 21-17, 14-21, 15-21. Z naszych singlistek najdalej zaszła Zuzanna Jankowska, która w 1/8 finału przegrała z Estonką Kristin Kuuba 15-21, 14-21.

Indie za mocne

Drugi turniej to Syed Modi India International 2023 z serii BWF World Tour Super 300, w którym udział wzięłó 424 zawodników. Niestety nasza jedyna reprezentantka Wiktoria Dąbczyńska przegrała przegrała w pierwszej rundzie kwalifikacji z Hinduską Aadya Variyath (162 w rankingu BWF) 12-21, 18-21. Wiktoria ma jeszcze szansę na zdobycie medalu, ponieważ została w Indiach i bierze udział w turnieju YONEX-SUNRISE Guwahati Masters 2023.

Cztery przegrane ćwierćfinały w Salwadorze

W trzecim turnieju po drugiej stronie kuli ziemskiej w amerykańskim Salwadorze wystartowała szóstka Polaków. Daria Zimnol, Anastasija Khomich, Robert Cybulski, Dominik Kwinta oraz Mikołaj Szymanowski wzięli udział w piątej edycji El Salvador International 2023. Na listach startowych widniało 127 zawodników z całego świata. W tym turnieju Polacy zagrali w czterech ćwierćfinałach. Męski debel Robert Cybulski i Szymon Ślepecki musiał uznać wyższość amerykanów Vinsona Chiu i Joshuy Yuan 15-21, 14-21 a Dominik Kwinta i Mikołaj Szymanowski Kanadyjczyków Kevina Lee i Alexandra Lindemana 19-21, 8-21. W grze mieszanej Szymon Ślepecki i Anastasia Khomich przegrali walkę o półfinał również z amerykanami Presleyem Smithem i Allisonem Lee 17-21, 11-21. Jedyny singlista w ćwierćfinale Mikołaj Szymanowski przegrał z rozstawionym z nr 1 Gwatemalczykiem Kevinem Cordonem 8-21, 10-21.