fot. Marcin Maksymiuk

Za nami dwa pojedynki półfinałowe Play-Off tegorocznego sezonu LOTTO Ekstraligi Badmintona. Awans do finału wywalczyły dwie czołowe drużyny ligowej tabeli. O tytuł zawalczą SKB Litpol-Malow Suwałki i obrońca mistrzostwa sprzed roku ABRM Warszawa.

Pojedynki półfinałowe odbyły się w ekspresowym tempie. Wszystko dlatego, że obserwowaliśmy tylko cztery gry w każdym spotkaniu. SKB Litpol-Malow Suwałki bez większych problemów pokonał Unię Bieruń, a ABRM Warszawa nieoczekiwanie, gładko rozprawił się z Hubalem Białystok. Porażka białostoczan była tym bardziej dotkliwa, że Hubalowcy liczyli na kolejną próbę zdobycia mistrzowskiego tytułu. Przed rokiem nie udała im się ta sztuka. W tym również.

Suwalczanie przystąpili do spotkania z Unią Bieruń skoncentrowani, ale pewni siebie. Widać to było już w pierwszych grach, kiedy zdominowali przeciwników. Spotkanie ligowe w tym sezonie padło łupem SKB, więc i w półfinale pewne było, że najlepsza drużyna sezonu zasadniczego będzie faworytem tego spotkania.

Wszystkie cztery pierwsze gry zakończyły się przekonującym zwycięstwem suwalskich zawodników. Przy stanie 4:0 oba zespoły zrezygnowały z dalszej gry mając na uwadze czekające ich pojedynki o trzecie miejsce i mistrzostwo.

O wiele ciekawsze była półfinałowa rywalizacja ABRM z Hubalem Białystok. W lidze nieznacznie lepsza była ekipa z Warszawy, w play-off białostoczanie zagrali poniżej oczekiwań, ulegając ABRM-owi 0:4. I choć wszystkie pojedynki rozstrzygnęły się po trzech setach, to tylko w pierwszej deblowej grze oglądaliśmy zacięte spotkanie.

Ostatecznie Miłosz Bochat i Szymon Ślepecki pokonali Pawła Śmiłowskiego i Enogata Roya, co najpewniej zadecydowało o losach całego meczu.

W grze o trzecie miejsce w sezonie zmierzą się zatem ekipy z Bierunia i Białegostoku. W finale zagrają badmintoniści Z Suwałk, którzy liczą na 20. tytuł mistrzów Polski oraz ABRM Warszawa, który broni mistrzowskiego tytułu sprzed roku. Zapowiada się niezwykle ciekawa walka.

SKB LITPOL-MALOW SUWAŁKI – UNIA BIERUŃ 4:0
Robert Cybulski/Leo Rossi – Maksymilian Danielak/Jakub Melaniuk 15:10, 15:10
Anastasiya Khomich/Wei Xu – Anna Czuchra/Joanna Podedworny 15:16, 15:9
Mikołaj Szymanowski – Szymon Stokfisz 15:10, 15:11
Ulyana Volskaya – Alicja Syrek 15:9, 15:4

ABRM WARDSZAWA – HUBAL BIAŁYSTOK 4:0
Miłosz Bochat/Szymon Ślepecki – Enogat Roy/Paweł Śmiłowski 15:14, 14:15, 15:13
Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska – Mariia Stoliarenko/Agnieszka Wojtkowska 11:15, 15:9, 15:13
Joanna Rudna – Weronika Górniak 15:6, 11:15, 15:4
Mateusz Golas – Krzysztof Jakowczuk 15:7, 7:15, 15:6

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj