Zespół WWL Badminton Marcovia Marki pokonał w barażu o pozostanie w LOTTO Ekstralidze Badmintona młodą drużynę OSSM-SMS Białystok. Markowianie byli zespołem wyraźnie lepszym.

Drużyna z Marek uplasowała się w sezonie zasadniczym na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli. Aby myśleć o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej musiała pokonać w barażu drugą drużynę 1. ligi, młodziutki zespół OSSM-SMS Białystok. Zadanie zostało wykonane. WWL wygrał z OSSM 4:1.

Dominacja ekstraligowców w tym spotkaniu nie ulegała wątpliwości. Markowianie byli zespołem wyraźnie lepszym i bardziej dojrzałym. W trzech pierwszych grach WWL zaliczyli pewne zwycięstwa, co spowodowało, że sytuacja OSSM w tym spotkaniu się bardzo skomplikowała. Białostocka młodzież zdołała odpowiedzieć ekstraligowcom zaledwie jednym punktem, kiedy Aleksandra Radziszewska pokonała w grze pojedynczej Anastasię Volkovą.

Po stronie Marek swoje pojedynki w tym meczu wygrały deble Mateusz Danielak/Marcin Nowak, Anastasia Alymova/Magdalena Witek, w singlu Mateusz Danielak i Anastasia Alymova, która zdobyła punkt walkowerem.

Baraż o LOTTO Ekstraligę

WWL BADMINTON MARCOVIA MARKI – OSSM-SMS BIAŁYSTOK 4:1
Mateusz Danielak/Marcin Nowak – Jan Frańczak/Krzysztof Podkowiński 15:14, 15:9
Anastasia Alymova/Magdalena Witek – Aleksandra Radziszewska/Julia Stankiewicz 15:6, 15:10
Mateusz Danielak – Daniam Perkowski 15:4, 15:8
Anastasia Volkova – Aleksandra Radziszewska 12:15, 15:10, 7:15
Anastasia Alymova – … walkower

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj