LOTTO Ekstraliga

Przed nami kolejna runda LOTTO Ekstraligi Badmintona. W trzeciej serii spotkań czeka nas kilka niezwykle ciekawych pojedynków, w tym szlagierowe spotkanie w Suwałkach, gdzie miejscowy SKB Litpol-Malow Suwałki podejmie mistrza Polski ABRM Warszawa.

Liderem po dwóch seriach spotkań jest SKB Litpol-Malow Suwałki, który jako jeden z trzech zespołów ligowych w dwóch dotychczasowych spotkaniach zgromadził komplet punktów. Wielokrotni mistrzowie Polski w trzeciej serii podejmą obrońców mistrzowskiego tytułu sprzed roku, ABRM Warszawa, a pojedynek ten, jako szlagierowe spotkanie kolejki, będzie można zobaczyć w TVP Sport.

W ostatniej kolejce suwalczanie bez większych problemów pokonali w Krakowie AZS AGH. Z kolei ABRM Warszawa komplet punktów przywiózł z Poznania, ze spotkania z Badminton Academy Hawel, choć oddał jeden z pojedynków liderowi wielkopolskiej drużyny.

W miniony sezonie oba zespoły spotkały się ze sobą dwukrotnie. W sezonie zasadniczym wygrała ekipa z Suwałk notując zwycięstwo 4:3 w Warszawie. Z kolei w półfinale Play-Off wygrywając 4:3 rewanż wzięła warszawska drużyna, która pewnie zmierzała po mistrzowski tytuł.

Spotkanie w Suwałkach w ramach trzeciej kolejki LOTTO Ekstraligi rozpocznie się we wtorek 21 listopada o godzinie 15.00.

LINK DO TRANSMISJI NA ŻYWO

W pozostałych spotkaniach 3. kolejki LOTTO Ekstraligi Badmintona zawodnicy pozostałych klubów zmierzą się w Bieruniu, Łodzi, Suchedniowie i Markach. Na Śląsku Unia Bieruń podejmie AZS AGH Kraków, AZS UM Łódź zagra z KS Badmintona Kobierzyce, a drugiego dnia kolejki będziemy obserwować spotkania Pulslift Nike Suchedniów z Hubalem Białystok oraz WWL Badminton Marcovia Marki z Badminton Academy Hawel.

Najciekawiej zapowiada się spotkanie beniaminka z Suchedniowa, który podejmie świeżo upieczonych mistrzów Polski kobiet z Białegostoku oraz akademików z Łodzi, którzy zagrają z KS Badminton Kobierzyce.

Zestaw par 3. kolejki:

20 listopada, poniedziałek
godz. 17.00 Unia Bieruń – AZS AGH Kraków
godz. 19.30 AZS UM Łódź – KS Badmintona Kobierzyce

21 listopada, wtorek
godz. 15.00 SKB Litpol-Malow Suwałki – ABRM Warszawa (transmisja w TVP Sport)
godz. 17.30 Pulslift Nike Suchedniów – Hubal Białystok
godz. 20.00 WWL Badminton Marcovia Marki – Badminton Academy Hawel

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj