Niezwykle emocjonujący przebieg miało spotkanie finałowe Play-Off tegorocznego sezonu LOTTO Ekstraligi, pomiędzy SKB Litpol-Malow Suwałki, a ABRM Warszawa. Suwalczanie sięgnęli po swój 20. tytuł mistrzów Polski, a sprawę przesądziła Chinka Wei Xu, która pokonała indywidualną mistrzynię Polski Joannę Rudną.

Długo czekaliśmy na spotkanie finałowe tegorocznego sezonu LOTTO Ekstraligi. Suwalczanie byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale niewątpliwym handicapem dla ABRM była gra w ich własnej hali, w której rozgrywają swoje mecze ligowe. Okazało się jednak, że apetyt SKB na mistrzowski tytuł był tak wielki, że miejsce rozgrywania tego pojedynku nie miało większego znaczenia. SKB wygrał mecz, a styl w jakim tego dokonał nawiązywał do gry zespołu w tegorocznym sezonie zasadniczym.

Po trzech pierwszych pojedynkach i prowadzeniu 3:0 nikt nie był w stanie już zatrzymać suwalskiego walca. Ani zwycięstwo i punkt Dominika Kwinty, ani pojedynek Joanny Rudnej, która ostatecznie uległa Chince Wei Xu. To właśnie zawodniczka z Azji postawiła przysłowiową kropkę nad „i” i zdobyła czwarty, zwycięski punkt w tym meczu.

SKB Litpol-Malow Suwałki po raz 20. w swojej historii zdobył tytuł Drużynowego mistrza Polski.

Finał LOTTO Ekstraligi

SKB LITPOL-MALOW SUWAŁKI – ABRM WARSZAWA 4:1
Robert Cybulski/Leo Rossi – Miłosz Bochat/Szymon Ślepecki 15:10, 15:12
Anastasiya Khomich/Wei Xu – Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska 15:5, 15:11
Mikołaj Szymanowski – Dominik Kwinta 14:15, 13:15
Ulyana Volskaya – Zuzanna Jankowski 15:8, 8:15, 15:6
Wei Xu – Joanna Rudna 15:7, 15:7

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj