Danylo Bosniuk
fot. Michał Sobolewski

W estońskim Tallinie zakończył się turniej YONEX Estonian International, w którym czołowe pozycji w grach singlowych zajęli zawodnicy polskiej LOTTO Ekstraligi.

Na kortach w Tallinie wystartowało ponad 300 zawodników z całego świata. Niestety zabrakło Polaków, ale nie zawodników na co dzień grających w LOTTO Ekstralidze Badmintona.

Danilo Bosniuk, ukraiński singlista SKB Litpol-Malow Suwałki awansował do finału gry pojedynczej, gdzie spotkał się z Finem Joakimem Oldorffem. Bosniuk po drodze do finału wyeliminował innego badmintonistę, który gra w Polsce, Francuza Roya Enogata.

Ukrainiec pokonał w drodze do finału kolejno badmintonistów z Francji Sacha Leveque, Izraela Danil Dubovenko, Danii Mads Juel Moller i Francji Roy Enogat. W finale lepszy okazał się Fin, który pokonał ukraińskiego zawodnika SKB 21:5, 21:13.

Z kolei wspomniany Roy Enogat, który odpadł dopiero w półfinale pokonał w drodze do pojedynku z Bosniukiem Anglika Harrego Huanga, Niemca Maxa Weisskirchena oraz Amerykanina Kevina Ariokę Waltera. W spotkaniu z Bosniukiem uległ 16:21, 9:21.

Z innych reprezentantów polskiej LOTTO Ekstraligi w Tallinie wystąpili Czeszka Tallulah Sharleen Van Coppenolle (AZS AGH Kraków) oraz Ukrainiec Vyachelsav Yakovlev (AZS Umed Łódź).

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj