Maja Janko, Julia Stankiewicz / fot. Marcin Ociepa

Rozmowa w turniejowym studio z młodymi reprezentantkami naszego kraju Mają Janko i Julią Stankiewicz podczas 45. ORLEN Polish Open w Tarnowie.

Maja niestety przegrała w pierwszej rundzie eliminacji ORLEN Polish Open 2023 z Amerykanką Dishą Guptą 2:0 (20-22, 12-22).

Julia rozegrała dwa mecze podczas turnieju. Pierwszy razem z Martyną Kowalczyk (pierwsza runda kwalifikacyjna debla żeńskiego) to przegrana z Czeszkami Lucie Krulová / Petra Maixnerová 0:2 (18-21, 16-21). Drugi z Jankiem Wilczakiem (1/16 finału gry mieszanej) również przegrany 0:2 (7-21, 13-21).

– Myślę, że to jest duże doświadczenie dla nas. My jako młodsze zawodniczki i reprezentantki młodszych kadr na pewno możemy czuć się niejako zagubione ale staramy się wyciągać z tego jak najwięcej zabawy i doświadczenia, tak żeby się cieszyć, że możemy tutaj być i doświadczać tego wszystkiego ze starszymi kolegami i koleżankami. Z każdym kolejnym turniejem odnajdujemy się tutaj coraz lepiej, a zwłaszcza, że gramy u siebie w naszym kraju, więc to też jest super przedsięwzięcie – Julia Stankiewicz

Jestem zadowolona z mojej postawy i gry. Niedużo zabrakło w pierwszym secie. Mam nadzieję, że lekcja wyciągnięta i będzie coraz lepiej – Maja Janko

fot. Marcin Ociepa
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj