Jacek Hankiewicz
Jacek Hankiewicz, fot. Rafał Oleksiewicz

ABRM Warszawa jako jedyny zespół z Warszawy zdobył tytuł mistrza Polski w rozgrywkach centralnych na najwyższym szczeblu. W finale LOTTO Ekstraligi warszawianie pokonali faworyzowana drużynę aktualnych mistrzów Europy Hubala Białystok 4:2.

Tegoroczny wielki finał LOTTO Ekstraligi był niesamowity. Cztery najlepsze kluby sezonu zasadniczego zagrały ze sobą w Play-Off rozgrywek, a półfinały i finał były niezwykle emocjonującym widowiskiem. Swój drugi w historii tytuł wywalczyła ekipa ABRM Warszawa, która wystawiła młody i oparty tylko o polskich zawodników zespół.

Jacek Hankiewicz, prezes i trener ABRM Warszawa wystąpił we wczorajszym programie „Z boisk i stadionów Warszawy i Mazowsza” w TVP3 Warszawa. Drugim gościem była Paulina Hankiewicz ze złotej ekipy ABRM, prywatnie córka Jacka Hankiewicza.

– Liczyliśmy na wsparcie miasta, ale póki co, nie udało nam się pozyskać żadnych środków na drużynę występującą w Lotto Ekstralidze. Mamy wsparcie na młodzież, ale jest to wsparcie, które wystarcza nam na cztery, może pięć miesięcy w roku – powiedział Jacek Hankiewicz.
Warto wspomnieć, że ABRM Warszawa jako jedyny zespół z Warszawy zdobył tytuł mistrza Polski w rozgrywkach centralnych na najwyższym szczeblu w tym sezonie. To z pewnością ogromna wartość dla sportowej Warszawy.

– Mam nadzieję, że nasz sukces spowoduje, że zostaniemy zauważeni przez miasto. Jeżeli nie, to nie wiem jak będzie wyglądał nasz przyszły sezon. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać drużynę. Nie startujemy w pucharach europejskich ze względów finansowych. Hubal Białystok w tamtym roku wystartował i zdobył klubowe mistrzostwo Europy.

Pytana o przebieg rywalizacji Paulina Hankiewicz zauważyła, że razem ze swoją deblową partnerką Magdaleną Świerczyńską starały się doprowadzić do remisu w finałowej walce z Hubalem Białystok.
– Mecze odbywały się w tym samym czasie. Debel męski i nasz pojedynek. Bardzo szybko wyrównałyśmy wynik spotkania na 1:1 i sytuacja była znów otwarta – mówiła w programie Paulina Hankiewicz.

Zobacz całość rozmowy w TVP3 Warszawa

fot. Rafał Oleksiewicz
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj