W miniony weekend zakończyliśmy kolejne szkolenie instruktorskie. To już 24 edycja szkolenia realizowanego przez Akademię Trenerską Badmintona. Ponad 350 instruktorów dotychczas zdobyło uprawnienia instruktora badmintona szkoląc się z nami.

24 edycja szkolenia zgromadziła osoby bardzo zróżnicowane poziomem znajomości badmintona, ale również różnym środowiskiem pracy na co dzień. Realizując plan szkolenia każdy z uczestników nabywał umiejętności oraz zrozumienia dyscypliny a przede wszystkim uczył się metodyki nauczania. Wiele trudności zostało pokonanych a to co wydawało się trudne okazywało się łatwe patrząc metodycznie na dany element. Pracę rozpoczęliśmy od gier i zabaw oraz od ćwiczeń wprowadzających do badmintona.

Praktyczne podejście do pracy w sporcie daje narzędzia do wykorzystania w terenie. Teorię można znaleźć w książkach a na naszych szkoleniach zawsze uczestnicy nabywają umiejętności praktycznych. W trakcie szkolenia przepracowaliśmy uderzenia z przodu kortu takie jak netshot, lob i zbicie w formie nauki oraz doskonalenia. Uderzenia ze środka kortu, czyli płaskie i obronne oraz uderzenia z tyłu kortu overhead, forhand side jump oraz poprzedzające je uderzenie podstawowe nad głową. Wiele trafnych pytań ze strony kursantów pokazało bardzo duże zaangażowanie wszystkich uczestników.

Podczas szkolenia gościliśmy trenera przygotowania motorycznego Mateusz Spalik – GymHax, który przeprowadził panel rozbudowanej rozgrzewki z czynnościami około treningowymi. Trener Mateusz swoim doświadczeniem zdobytym podczas wieloletniej pracy z Kadrą Narodową Elity Badmintona i wiedzą zdobytą na licznych międzynarodowych szkoleniach zainspirował wielu kursantów zakresem treningu motorycznego w badmintonie.

Kolejnym gościem był Bartłomiej Mróz, który prezentował panel para badmintona. Bartek jest wybitnym zawodnikiem z wieloma osiągnięciami na najwyższym poziomie para badmintona na świecie. Bartek poprzez działania swojej fundacji promuje i rozwija para badmintona w Polsce. Dokładne omówienie wszystkich kategorii oraz trening ukierunkowany na każdą z nich pomógł uczestnikom zapoznać się z tematem para badmintona.

Cztery weekendy pełne pracy na kortach, nauki, doskonalenia, planowania i wdrażania zakończyło się egzaminem. Wszyscy uczestnicy zaliczyli go pozytywnie i wrócili do domu z certyfikatem w dłoni.

Zaangażowanie uczestników sprawia, że wartość przekazanej wiedzy rośnie. Poczucie wartości wykonanej pracy jest ogromne a rozwój naszej dyscypliny jest w tej sytuacji namacalny.

Mamy nadzieję, że cała grupa instruktorów będzie czerpać radość z wykonywania pracy na korcie a zakończony kurs będzie początkiem rozwoju ich umiejętności.

Kolejne szkolenie zaplanowaliśmy na przełom września i października 2024. Zapraszamy wszystkie Osoby, które chcą poszerzać swoją wiedzę i podnosić swoje umiejętności. Szkolenie skierowane jest do wszystkich Osób chcących wejść do „świata” badmintona. Szkolimy zarówno Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę w badmintonie oraz również zawodników grających na poziomie amatorskim jak i profesjonalnym.

fot. @Akademia Trenerska Badmintona

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj