FZ FORZA Norwegian International 2023
fot. Rafał Oleksiewicz

Znakomicie zaprezentowali się polscy badmintoniści w turnieju FZ FORZA Norwegian International 2023, który odbył się w Sandefjord w południowej Norwegii. Polacy zapewnili sobie trzy medale. W turnieju wystartowało 20 polskich badmintonistów.

Po sobotnich ćwierćfinałach i półfinałach Polacy zapewnili sobie trzy krążki międzynarodowych mistrzostw Norwegii. Udziałem Polaków stały się dwa brązowe medale w singlu i deblu kobiet oraz co najmniej srebrny w mikście. W finale turnieju gry mieszanej zagrają bowiem Robert Cybulski i Kornelia Marczak. Ich rywalami w niedzielne przedpołudnie będą badmintoniści ze Szwecji.

Swój udział na pojedynkach ćwierćfinałowych zakończyli Wiktor Trecki/Paulina Hankiewicz, którzy ulegli parze ze Szwecji Jakobowi Ekmanowi i Nathalie Wang (17:21, 22:24) oraz Anastasia Khomich i Daria Zimnol, które musiały uznać wyższość Francuzek Sharone Bauer i Emilie Vercelot (14:21, 20:22), a także Wiktoria Dąbczyńska i Zuzanna Jankowska, które po trzech setach uległy Estonkom (21:14, 16:21, 16:21)

W półfinale zobaczyliśmy za to Wiktorię Dąbczyńską (singiel), która nie zdołała pokonać Dunki Iriny Amalie Andersen i uległa w dwóch setach 9:21, 21:23 oraz parę Paulina Hankiewicz/Kornelia Marczak, które z kolei uległy parze z Estonii 18:21, 10:21.

Za to znakomicie przez wszystkie szczeble turnieju przeszedł polski mikst Robert Cybulski/Kornelia Marczak, który najpierw w ćwierćfinale pokonał Szwedów, a w pojedynku półfinałowym nie dał szans Francuzom Lucasowi Renoirowi i Tei Margueritte wygrywając 21:11, 21:12. Finał ze szwedzką parą Jakob Ekman/Nathalie Wang w niedzielę o 10.00.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj