Przed nami kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie w nowej formule. W Centrum Przygotowań Kadry Narodowej LAVO w Józefosławiu 14 zespołów damskich i męskich walczyć będzie o tegoroczny Puchar Polski. W turnieju zobaczymy najlepszych polskich badmintonistów na co dzień występujących w zespołach LOTTO Ekstraligi Badmintona oraz 1. ligi.

Tegoroczny turniej to kolejna edycja Pucharu Polski w zupełnie nowej formule, którą znamy z poprzedniego roku. Turniej zostanie rozegrany w formule znanej z takich prestiżowych turniejów jak Uber Cup oraz Thomas Cup – oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. W tegorocznej edycji wystartuje 14 zespołów kobiet i mężczyzn.

Siedem klubów wystawiło swoją reprezentację w obu kategoriach, sześć grających na co dzień w LOTTO Ekstralidze oraz jeden z 1. ligi – ubiegłoroczny spadkowicz OSSM SMS Białystok. W akcji będzie można oglądać zawodników takich drużyn jak mistrzowie kraju ABRM Warszawa, zespół, który w rozgrywkach najwyższego szczebla – jako jedyny – występuje bez obcokrajowców. Zagrają również ekipy medalistów ubiegłorocznej ligi – Hubala Białystok i SKB Litpol-Malow Suwałki. Oprócz nich wystąpią również drużyny AZS UMed Łódź, Unii Bieruń oraz ligowego beniaminka WWL Badminton Marcovia Marki.

Turniej rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek, 13 listopada o 14.00 w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej LAVO w Józefosławiu. W poniedziałek i wtorek zostaną rozegrane trzy rundy zmagań. Mecze o III miejsce i finały we środę. Spotkania finałowe transmitowane będą na żywo w live streamingu oraz w TVP Sport.

Partnerem Głównym Wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. #mstWarszawa, #miastoWarszawa, #ZakochajSięwWarszawie #SportowaWarszawa Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. KGHM – Sponsor Pucharu Polski w Badmintonie.

Program Pucharu Polski w Badmintonie:

Poniedziałek 13 listopada
godz. 14:00 – I runda turnieju

Wtorek 14 listopada
godz. 09:00 – II runda turnieju
godz. 14:00 – III runda turnieju

Środa 15 listopada
godz. 09:00 – półfinały
godz. 15:10 – mecze o 3. miejsce oraz finały (finały transmitowane w TVP Sport)

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj