LOTTO Ekstraliga
fot. Marcin Maksymiuk

Za nami pierwszy, niezwykle emocjonujący mecz 6. serii spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona. W Kobierzycach miejscowy KS Badminton podejmował sąsiada w tabeli Pulslift Nike Suchedniów. Takich emocji w Kobierzycach jeszcze nie było.

Spotkanie kobierzyckich badmintonistów z ekipą z Suchedniowa było walką o przysłowiową podwójną stawkę. Bezpośredni sąsiedzi w tabeli walczyli o umocnienie swoich pozycji w środku ligowej stawki. Dla Kobierzyc zwycięstwo dawało odskok od zespołów w drugiej części tabeli. Dla Suchedniowa możliwość nawiązania walki o pozycje w pierwszej piątce ligi. Dlatego emocje w tym spotkaniu były gwarantowane i ci, którzy obserwowali ten mecz, nie zawiedli się.

Mecz niezwykle udanie rozpoczęli badmintoniści z Suchedniowa. Gładkie i szybkie zwycięstwo pary Adrian Dziółko/Igor Jasek nad deblem gospodarzy otworzył wynik. Nieco później, gospodarze doprowadzili do remisu, bowiem w starciu debla kobiet górą, po trzysetowym pojedynku były gospodynie Aleksandra Goszczyńska/Maja Janko ograły Eleni Christopdoulou i Kaję Ziółkowską.

Po dwóch grach singlowych kolejne punkty dopisali do swojego dorobku goście, bo najpierw Jessica Orzechowicz uległa Marii Koriaginej, a później rzucony na pożarcie Adrianowi Dziółko Adam Bogacz, błyskawicznie zakończył pojedynek przeciwko reprezentantowi Polski. Gdy wydawało się, że goście łatwo zdobędą punkty w tym spotkaniu, z zespołem Pulsliftu Nike zaczęło się dziać coś niepokojącego.

LOTTO Ekstraliga

Festiwal odrabiania strat zespołu z Kobierzyc rozpoczął Łukasz Cimosz. W dwóch odsłonach swojego pojedynku pokonał Jana Wilczaka. A losy spotkania rozstrzygnęły się w kolejnej grze, dwóch singlistek. Reprezentantka gospodarzy Katarina Tomalova pokonała po trzysetowej walce Eleni Christodoulou i to w stosunku w ostatnim secie 15:14!

Ostatnia gra należała już do bardziej doświadczonych gospodarzy. Matej Hubacek i Aleksandra Goszczyńska nie mieli problemów z pokonaniem młodego duetu Szymon Turski/Maja Janko i zdobyli decydujący o zwycięstwie punkt dla swojego zespołu. Z beznadziejnej sytuacji i stanu 1:3, KS Badminton Kobierzyce doprowadzili do zwycięstwa 4:3.

LOTTO Ekstraliga

KS Badminton Kobierzyce – Pulslift Nike Suchedniów 4:3
Matej Hubacek/Patryk Kordek – Adrian Dziółko/Igor Jasek 7:15, 5:15
Aleksandra Goszczyńska/Maja Janko – Eleni Christodoulou/Kaja Ziółkowska 12:15, 15:8, 15:9
Jessica Orzechowicz – Maria Koriagina 13:15, 13:15
Adam Bogacz – Adrian Dziółko 3:15, 6:15
Łukasz Cimosz – Jan Wilczak 15:13, 15:9
Katerina Tomalova – Eleni Christodoulou 15:11, 11:15, 15:14
Matej Hubacek/Aleksandra Goszczyńska – Szymon Turski/Julia Piwowar 15:10, 15:5

TABELA PO SPOTKANIU KSBADMINTON KOBIERZYCE- PULSLIFT NIKE SUCHEDNIÓW

LOTTO Ekstraliga

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj