LOTTO Ekstraliga
fot. Jarosław Kisiel

Badmintoniści AZS Uniwersytetu Medycznego Łódź pokonali w pierwszym spotkaniu 8. kolejki LOTTO Ekstraligi akademików z AZS AGH Kraków. Krakowska drużyna jest czerwoną latarnią ligi.

Pierwsze spotkanie 8. kolejki LOTTO Ekstraligi zakończyło się pewnym zwycięstwem zespołu z Łodzi. Akademicy z Uniwersytetu Medycznego Łódź okazali się zdecydowanie lepsi od swoich rywali z Krakowa i pokonali ich za pełną pulę punktów. AZS AGH Kraków zaliczył ósmą porażkę w lidze. Przed ostatnią kolejką jest czerwoną latarnią rozgrywek, choć jeszcze ma teoretyczne szanse na utrzymanie w lidze.

Starcie dwóch akademickich zespołów rozpoczęło się od dwóch pojedynków deblowych. O ile Doświadczeni Adam Bibik i Przemysław Wacha bez większych problemów pokonali Tomasza Personę i Macieja Słanię, o tyle w drugiej grze Julia Pławecka i Olga Tykhorskaya zdobyły pierwszego seta. Jednak w dwóch pozostałym musiały uznać wyższość rywalek z Łodzi, Anny Dudy i Poliny Tkach.

Bgry pojedyncze również należały do łodzian. Viacheslav Yakovlev pewnie ograł Macieja Słanię, a Marcin Kalitka uległ Tymoteuszowi Malikowi. Z kolei po stronie pań Anna Duda wygrała z Aleksandrą Kurkiewicz, wracającą na kort po półrocznej przerwie, a Dominika Cygan pokonała Dominikę Guzik-Płuchowską.

Ostatni pojedynek również nie miał historii. Pewne zwycięstwo ukraińskiej pary z AZS UMed przypieczętowało wygraną łódzkiej drużyny w całym spotkaniu. Łodzianie zainkasowali trzy punkty i opuścili przed ostatnią pozycję w tabeli, przeskakując WWL Badminton Marcovię Marki, która bezpośrednio po spotkaniu w Krakowie rozpoczęła pojedynek w Kobierzycach.

AZS AGH Kraków – AZS UMed Łódź 0:7
Tomasz Persona/Maciej Słania – Adam Bibik/Przemysław Wacha 10:15, 9:15
Julia Pławecka/Olga Tykhorskaya – Anna Duda/Polina Tkach 15:14, 9:15, 6:15
Maciej Słania – Viacheslav Yakovlev 6:15, 6:15
Marcin Kalitka – Tymoteusz Malik 10:15, 9:15
Aleksandra Kurkiewicz – Anna Duda 11:15, 9:15
Dominika Guzik-Płuchowska – Dominika Cygan 14:15, 11:15
Marcin Kalitka/Julia Pławecka – Viacheslav Yakovlev/Polina Tkach 11:15, 10:15

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj