fot. Marcin Maksymiuk

Za nami drugie spotkanie ósmej kolejki LOTTO Ekstraligi. W Kobierzycach miejscowy KS Badminton podejmował WWL Badminton Marcovię Marki. Dla obu zespołów mecz był arcyważny.

Gospodarze, którzy utrzymanie w rozgrywkach mieli zapewnione już dawno, dzięki zwycięstwu mogli wskoczyć do najlepszej czwórki zespołów i walczyć w Play-Off. Goście musieli szukać punktów, by opuścić strefę nakazującą im walczyć o utrzymanie w barażu.

Dlatego goście od pierwszych pojedynków ruszyli do ataku i bardzo szybko objęli prowadzenie wygrywając starcia deblowe. Mateusz Danielak i Marcin Nowak pokonali Łukasza Cimosza i Patryka Kordka, a Anastasia Alymova i Magdalena Witek Aleksandrę Goszczyńskąi Anastasię Volkovą.

Gospodarze odpowiedzieli w pierwszych grach singlowych, i doprowadzili do remisu. Katerina Tomalova bez większych problemów wygrała z Anastasią Volkovą, a Matej Hubacek wygrał z Marcinem Nowakiem.

Kiedy po pojedynku Łukasz Cimosz vs. Mateusz Danielak goście zdobyli trzeci punkt w spotkaniu, byli bardzo blisko zwycięstwa. Wystarczyło wygrać w drugim singlu, tym razem kobiet i dwa punkty odjechałyby do Marek. Tak też się stało. Tą, która zapewniła wygraną Marcovii była młodziutka ukraińska zawodniczka Anastasia Alymova. Alymowa w dwóch setach wygrała z reprezentantką Polski Jessiką Orzechowicz.

Ostatni pojedynek w mikście dał punkt gospodarzom, dzięki czemu w spotkaniu nastąpił podział punktów. WWL Marcovia odjechała do domu z dwoma punktami, jeden pozostał w Kobierzycach. Dzięki zwycięstwu goście zaledwie przez kilka godzin okupowali przed ostatnie miejsce w tabeli. Po wygranej w Kobierzycach przeskoczyli AZS UMed Łódź.

KS BADMINTON KOBIERZYCE – WWL BADMINTON MARCOVIA MARKI 3:4
Łukasz Cimosz/Patryk Kordek – Mateusz Danielak/Marcin Nowak 13:15 9:15
Aleksandra Goszczyńska/Maja Janko – Anastasia Alymova/Magdalena Witek 5:15 11:15
Katerina Tomalova/Anastasia Volkova 15:7 15:10
Matej Hubacek – Marcin Nowak 15:5 15:11
Łukasz Cimosz – Mateusz Danielak 9:15 14:15
Jessica Orzechowicz – Anastasia Alymova 13:15 13:15
Matej Hubacek/Aleksandra Goszczyńska – Mykola Shkliaiev/Magdalena Witek 15:7 15:9

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj