Czwarte spotkanie ósmej kolejki LOTTO Ekstraligi to pojedynek na szczycie. Mecz pomiędzy trzecim zespołem ligi Hubalem Białystok a drugim ABRM Warszawa rozegrane we podwarszawskim LAVO zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

Mecz bardzo udanie rozpoczęli aktualni mistrzowie Polski. W grze podwójnej Miłosz Bochat i Szymon Ślepecki pokonali Roya Enogata i Pawła Śmiłowskiego w trzech setach.
Białostoczanie odpowiedzieli w grze podwójnej kobiet. Pojedynek kobiet był niezwykle zacięty i wyrównany, ale ostatecznie zakończony zwycięstwem Hubala i było 1:1 w całym spotkaniu.

W pierwszych grach pojedynczych nie było już podziału punktów. Aktualny mistrz Polski Mateusz Golas pokonał Krzysztofa Jakowczuka w dwóch setach i dołożył oczko na konto ABRM, ale z kolei Weronika Górniak po trzysetowej walce z aktualną mistrzynią Polski Joanną Rudną miała szanse na zwycięstwo i zdobycie kolejnego punktu dla ekipy z Białegostoku. Górniak, która była bardzo blisko wzięcia udanego rewanżu za finał tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski w których uległa Rudnej, i tym razem przegrała minimalnie – 14:15 w trzecim secie. Stan meczu brzmiał 3:1 dla ABRM.

Po kolejnej, trzeciej grze singlowej to Hubal Białystok zdobył punkt. Ukrainka Mariia Stoliarenko bez większych kłopotów ograła Zuzannę Jankowską i było 3:2.

Losy spotkania ważyły się w pojedynku singlistów. Dominik Kwinta walczył z Francuzem Royem Enogatem. Zwycięstwo w tym pojedynku dawało ABRM również zwycięstwo w całym spotkaniu. W przypadku wygranej Francuza decydował mecz gry mieszanej.

Kwinta gładko wygrał pierwszego seta. Zwycięstwo w drugim wydawało sie być już tylko formalnością, ale Francuz postawił trudne warunki. Tymczasem, zanim rozstrzygnięto pojedynek singlistów, swoją grę zakończył mikst. Gładkie zwycięstwo białostockiej pary wyrównało stan spotkania. Wówczas Dominik Kwinta, widząc rozwój sytuacji wyraźnie przyśpieszył i pokonał rywala 15:11, wygrywając dla ABRM całe spotkanie.

ABRM WARSZAWA – HUBAL BIAŁYSTOK 4:3
Miłosz Bochat/Szymon Ślepecki – Roy Enogat/Paweł Śmiłowski 15:10, 14:15, 15:12
Paulina Hankiewicz/Zuzanna Jankowska – Mariia Stoliarenko/Agnieszka Wojtkowska 13:15, 15:14, 14:15
Mateusz Golas – Krzysztof Jakowczuk 15:9, 15:12
Joanna Rudna – Weronika Górniak 11:15, 15:10, 15:14
Dominik Kwinta – Roy Enogat 15:9, 15:11
Zuzanna Jankowska – Mariia Stoliarenko 10:15, 10:15
Szymon Ślepecki/Magdalena Świerczyńska – Paweł Śmiłowski/Agnieszka Wojtkowska 12:15, 6:15