Badmintoniści Unii Bieruń pewnie pokonali beniaminka Pulslift Nike Suchedniów na wyjeździe. Ekipa ze Śląska oddała zespołowi z Gór Świętokrzyskich zaledwie dwa pojedynki.

Spotkanie w Suchedniowie zamknęło 8. serię spotkań LOTTO Ekstraligi. Dla obu ekip, które utrzymały swoje pozycje w ligowej tabeli, wszystko jest jasne. Pulslift Nike wykonali plan utrzymując się w LOTTO Ekstralidze, Unia Bieruń również, awansując do czwórki najlepszych jeszcze przed ostatnią kolejką.

Goście rozpoczęli od dwóch zwycięstw w grach podwójnych. Jakub Melaniuk i Szymon Stokfisz bez zaskoczenia pokonali Adriana Dziółko i Jana Wilczaka, choć gospodarze mogli pokusić się o wygraną w drugim secie. Podobnie na drugim korcie Anna Czuchra i Kinga Stokfisz, po trzech setach, dopisały do dorobku zespołu ze Śląska kolejny punkt.

Gdy wydawało się, że mocny punkt drużyny gospodarzy Adrian Dziółko poradzi sobie z młodszym od siebie Szymonem Stokfiszem, nieoczekiwanie to właśnie reprezentant Unii wygrał pojedynek i było już 3:0 dla gości.
Czwarta gra należała już do gospodarzy. Jan Wilczak najpierw oddał seta młodziutkiemu Sebastianowi Pinkowiczowi, ale później w dwóch kolejnych wygrał do 9. zdobywając pierwszy punkt dla gospodarzy.

Chwilę później było już 2:3, bo swój pojedynek z Kingą Stokfisz wygrała Maria Koriagina. Do zwycięstwa wystarczył więc Unii tylko jeden punkt, który wywalczyła Alicja Syrek w pojedynku z Julią Piwowar.

Grą, która zakończyła spotkanie było starcie mikstów, w którym zobaczyliśmy po raz pierwszy w tym sezonie na korcie Katarzynę Krasowską, grającą trener Pulsliftu, a swego czasu jedną z najlepszych badmintonistek świata, trzykrotną olimpijkę z Barcelony, Atlanty i Sydney. Krasowska wespół z również debiutującym w rozgrywkach Yegorem Romaniukiem ulegli gładko mikstowi ze Śląska.

PULSLIFT NIKE SUCHEDNIÓW – UNIA BIERUŃ 2:5
Adrian Dziółko/Jan Wilczak – Jakub Melaniuk/Szymon Stokfisz 10:15, 14:15
Maria Koriagina/Julia Piwowar – Anna Czuchra/Kinga Stokfisz 15:14, 10:15, 9:15
Adrian Dziółko – Szymon Stokfisz 6:15, 14:15
Jan Wilczak – Sebastian Pinkowicz 11:15, 15:9, 15:9
Maria Koriagina – Kinga Stokfisz 15:8, 15:9
Julia Piwowar – Alicja Syrek 7:15, 10:15
Yegor Romaniuk/Katarzyna Krasowska – Jakub Melaniuk/Anna Czuchra 6:15, 5:15