Za nami kolejny sezon rozgrywek I ligi. Awans do LOTTO Ekstraklasy wywalczyła młoda ekipa Śląska Wrocław. W barażach zobaczymy kolejną młodą drużynę. To ubiegłoroczny spadkowicz OSSM-SMS Białystok.

Tegoroczne rozgrywki 13 pierwszoligowych zespołów były niezwykle owocne. Zdecydowanie najlepszymi zespołami sezonu były Śląsk Wrocław oraz OSSM-SMS Białystok. To drużyny z zupełnie dwóch biegunów, nie tylko naszego kraju, ale również poziomów rozgrywkowych, na których występowały w minionym sezonie.

Wrocławianie jak burza przeszli przez II ligę, wygrywając ją w cuglach. Białostoczanie opuścili szeregi LOTTO Ekstraligi, ale w I lidze radzili sobie znakomicie, ustępując Śląskowi na finiszu zaledwie jednym punktem.

Śląsk Wrocław

Decydujące o bezpośrednim awansie do ligowej elity było spotkanie Śląska Wrocław z Beninką Feniksem Kędzierzyn-Koźle w miniony poniedziałek. Drużyna Pawła Prądzińskiego pokonała byłego ekstraligowicza za trzy punkty i wygrała rozgrywki z bilansem 12 zwycięstw i 0 porażek.

Kolejne miejsca w lidze zajęły Marco Oil Plesbad Pszczyna, która dopiero w końcówce rozgrywek straciła kilka punktów do dwójki liderów oraz Rakiety Olsztyn, TKKF Uklejna Myślenice, Johnny Bros Politechnika Gdańsk, Spartakus Niepołomice i AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Te pięć drużyn stanowiło trzon i środkową część ligowej tabeli.

OSSM-SMS Białystok
Marco Oil Plesbad Pszczyna

W drugiej jej części plasowały się druga drużyna białostockiego Hubala, AMW Badminton School Gdynia, Częstochowska Akademia Badmintona, Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle oraz rezerwy Unii Bieruń, które zamknęły ligową tabelę.

TABELA I LIGI BADMINTONA 2023/2024

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj