fot. Marcin Ociepa

Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska kończą udział w Igrzyskach Europejskich przegrywając w ćwierćfinale z parą z Wielkiej Brytanii.

Nasi jedyni przedstawiciele w fazie pucharowej Igrzysk Europejskich Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska przegrali w ćwierćfinale gry mieszanej z Brytyjską parą Marcus Ellis i Lauren Smith.

Doświadczeni i utytułowani Brytyjczycy w pierwszym secie nie dali prawie żadnych szans naszym zawodnikom na rozwinięcie skrzydeł i nawiązanie walki. Paweł i Magda zdobyli zaledwie 8 punktów.

KONIECZNIE ZOBACZ: Axelsen vs. Kwinta – prawdziwa uczta dla kibiców

Drugi set wyglądał nieco inaczej. Polacy próbowali nawiązać walkę, dwoili się i troili, aby rywale nie odskoczyli na więcej niż 2, 3 punkty. Jednak lotka wracała ze strony przeciwników prawie za każdym razem. Przegrali seta do 16.

– „Uważam, że to dobry rezultat, ponieważ marzeniem każdego sportowca jest walka o medale. My mieliśmy szansę zagrać o medal, lecz niestety nie udało się pokonać brytyjskiego duetu. Chcieliśmy awansować do ćwierćfinału. Wykorzystaliśmy dobre losowanie pokonując pary z Bułgarii i Izraela. Walczyliśmy z Holendrami o zwycięstwo w grupie, lecz niestety nie udało się ich pokonać. Dwie porażki bolą, lecz daliśmy maksa. Chcemy wynieść z tego jak najwięcej, ponieważ graliśmy z parami topowymi na świecie jak równy z równym. Cieszymy się, lecz musimy dalej ciężko pracować, aby zdobywać medale na tak ważnych imprezach” – powiedział Paweł Śmiłowski serwisowi TEMI.pl

Igrzyska Europejskie – ćwierćfinał gry mieszanej:
Paweł Śmiłowski / Magdalena Świerczyńska – Marcus Ellis / Lauren Smith (GBR) 8-21, 16-21

fot. Marcin Ociepa
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj