W najbliższą środę w Łodzi rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Badmintonie. 16 najlepszych reprezentacji kobiet i mężczyzn spotka się w łódzkiej Sport Arenie, by rozstrzygnąć, która z nich zdobędzie tytuł mistrzowski w roku 2024.

Polska reprezentacja jako gospodarz mistrzostw uzyskała awans zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Polki spotkają się w rozgrywkach grupowych z obrończyniami mistrzowskiego tytułu Dunkami oraz Turczynkami i Francuzkami. Mężczyźni również trafili do grupy z mistrzami Europy Duńczykami. Oprócz ekipy ze Skandynawii zagrają z Niemcami i Czechami.

Faworytem rywalizacji w obu turniejach, kobiet i mężczyzn są obrońcy tytułu. Duńczycy zjawią się jednak w Łodzi bez jednego ze swoich asów Viktora Axelsena. Będzie można za to zobaczyć w akcji Andersa Antonsena, Kimna Astrupa, Magnusa Johannesena czy Andersa Rasmusena – gwiazdy duńskiego i światowego badmintona. Znakomitych zawodników zobaczymy również w reprezentacjach Francji, Anglii czy Czech.

W drużynie kobiet zobaczymy świetne Dunki Line Kjaersfeldt czy Mię Blichfeldt będące w ścisłej czołówce światowego rankingu. Ekipa Danii zagra w grupie z Polską, a w drugiej grupie zobaczymy aktualną indywidualną mistrzynię świata Carolinę Marin z Hiszpanii. Hiszpanki spotkają się w rozgrywkach grupowych z Niemkami i Szkotkami w składzie których zobaczymy również światowe gwiazdy badmintona jak Kirsty Gilmour ze Szkocji czy Yvonne Li reprezentującą Niemcy.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY MĘŻCZYZN I KOBIET
Arena mistrzostw 2024.

W Drużynowych Mistrzostwach Europy kobiet i mężczyzn zagrają reprezentacje Polski, Danii, Niemiec, Czech (grupa A mężczyzn), Francji, Anglii, Ukrainy, Holandii (grupa B mężczyzn) oraz Polski, Danii, Turcji, Francji (grupa A kobiet), Hiszpanii, Niemiec, Holandii i Szkocji (grupa B kobiet).

Polska jest gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn po raz drugi. W roku 2010 reprezentacja mężczyzn sięgnęła po srebrny medal, ulegając w finale jedynie Duńczykom.

Początek rywalizacji grupowej w środowe przedpołudnie w Sport Arenie w Łodzi, przy al. Unii Lubelskiej.
Bilety dostępne są w serwisie kupbilecik.pl

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY MĘŻCZYZN I KOBIET

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj