Trener SKB Litpol-Malow Suwałki udzielił krótkiego wywiadu, w którym padła deklaracja. Jerzy Dołhan jest pewny, że w tym sezonie to właśnie jego drużyna zdobędzie mistrzowski tytuł.

SKB Suwałki to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w polskiej LOTTO Ekstralidze. Suwalczanie mają na koncie 19 mistrzowskich tytułów i chcą powiększyć swój dorobek w tym roku. W ubiegłorocznych rozgrywkach klubowi z Suwałk nie udało się awansować do finału Play-Off. SKB musiał się zadowolić brązowym medalem po gładkim zwycięstwie z Beninką Feniksem Kędzierzyn-Koźle.

Do tegorocznych rozgrywek suwalczanie przystąpili z kilkoma wzmocnieniami. Do młodych zawodników, między innymi Mikołaja Szymanowskiego i Andrzeja Niczyporuka dołączyła Chinka Xu Wei, którą w inauguracyjnym meczu obserwowaliśmy w dwóch zwycięskich pojedynkach, singlu i mikście.

Trener Jerzy Dołhan był niezwykle zadowolony z postawy swoich podopiecznych. W pomeczowym wywiadzie stwierdził, że mimo miażdżącej przewagi SKB pojedynki były zacięte i stały na wysokim poziomie.
Szkoleniowiec suwalskiego klubu jest jednak pewny, że w tym sezonie to właśnie jego zespół zdobędzie tytuł mistrza Polski.

– Tak jak mówiłem wcześniej. W tym sezonie chcemy zdobyć dwudziesty tytuł mistrza Polski.

W pierwszej kolejce spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona SKB Litpol-Malow Suwałki pokonał KS Badminton Kobierzyce 7:0. W następnej serii suwalczanie zagrają z najdłużej występującym klubem w polskiej LOTTO Ekstralidze AZS AGH Kraków na wyjeździe.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj