LOTTO Ekstraliga
fot. Jarosław Kisiel

Lider LOTTO Ekstraligi Badmintona, zespół SKB Litpol-Malow Suwałki podejmował dzisiaj beniaminka rozgrywek Pulslift Nike Suchedniów i pewnie wygrał spotkanie. Goście zdołali urwać ligowym faworytom dwa małe punkty, które zdobyli singliści Adrian Dziółko i Maria Koriagina.

SKB Litpol-Malow Suwałki nie ma sobie równych w dotychczasowych rozgrywkach LOTTO Ekstraligi. W dotychczasowych czterech spotkaniach suwalczanie zdobyli komplet punktów wygrywając wszystkie spotkania za trzy oczka. Nie inaczej było i w czwartej serii spotkań, choć stracha liderom napędzili doświadczeni zawodnicy beniaminka Adrian Dziółko i Maria Koriagina, którzy doprowadzili do stanu 3:2. Okazało się jednak, że jest to za mało i dwie ostatnie gry wygrali bez większych problemów.

Pierwsze pojedynki w tym spotkaniu to starcie debli. Po stronie Suwałk Robert Cybulski i Przemysław Szydłowski oraz Karolina Szubert i Anastasija Khomich bez większych problemów pokonali pary z Suchedniowa zdobywając dwa pierwsze punkty dla swojego zespołu.

LOTTO Ekstraliga

Trzeci punkcik dla Suwałk dołożył Danilo Bosniuk, ale dwie kolejne gry singlowe zaliczyli na swoją korzyść wspomniani Adrian Dziółko i Maria Koriagina. Dopiero pewne zwycięstwo Anastasii Khomich z młodziutką Kają Ziółkowską dało gospodarzom pewność zwycięstwa w tym spotkaniu.

Ostatni pojedynek był już formalnością bowiem Danilo Bosniuk i Karolina Szubert nie dali szans suchedniowskiemu mikstowi pewnie zwyciężając w dwóch setach i dając suwalczanom zwycięstwo 5:2 w całym spotkaniu.

SKB Litpol-Malow Suwałki – Pulslift Nike Suchedniów 5:2
Robert Cybulski/Przemysław Szydłowski – Vladyslav Kunin/Szymon Turski15:12, 15:8
Karolina Szubert i Anastasija Khomich – Maria Koriagina/Julia Piwowar 15:4, 15:7
Danilo Bosniuk – Vladyslav Kunin 15:9, 15:11
Mikołaj Szymanowski – Adrian Dzióko 14:15, 14:15
Ulyana Volska – Maria Koriagina 13:15, 9:15
Anastasija Khomich – Kaja Ziółkowska 15:10, 15:12
Danilo Bosniuk/Karolina Szubert – Adrian Dziółko/Kaja Ziółkowska 15:7, 15:6

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj