LOTTO Ekstraliga
fot. Marcin Maksymiuk

W drugim spotkaniu 4. kolejki LOTTO Ekstraligi, które odbyło się w Krakowie komplet punktów zdobyli badmintoniści z Kobierzyc. O zwycięstwie ekipy z Dolnego Śląska zaważyły trzy pojedynku singlowe i debel kobiet. Wygrana dała zespołowi z Kobierzyc awans do środkowej części tabeli.

„Czerwona latarnia” rozgrywek, którą od początku tegorocznej ligi jest zespół AZS AGH Kraków, podejmowała w drugim spotkaniu 4. serii LOTTO Ekstraligi zespół KS Badminton Kobierzyce. Krakowianie liczyli na punkty w meczu z ekipą z Dolnego Śląska i bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Marcin Kalitka i Oleksandr Shmundiak pokonali w grze otwierającej wynik Łukasza Cimosza i Kacpra Górniaka.

Jednak kolejne gry toczyły się pod dyktando zawodników z Kobierzyc. Żeński debel Julia Pławecka/Tallulah Sharleen Van Coppenhole uległ Aleksandrze Goszczyńskiej i Maji Janko, a kolejne zwycięstwa w grach pojedynczych odnieśli Jessica Orzechowicz i Matej Hubacek, którzy pokonali Dominikę Guzik-Płuchowską i Jana Lewandowskiego.

LOTTO Ekstraliga LOTTO Ekstraliga

Kolejna grę wygrała Czeszka Tallulah Sharleen Van Coppenhole, która przedłużyła szanse krakowskiej drużyny choćby na zdobycie punktu w tym spotkaniu, ale z kolei skomplikował je chwilę później Łukasz Cimosz wygrywając swój pojedynek z Ukraińcem Shmundiakiem.

Decydujący o wyniku całego spotkania był zatem pojedynek gry mieszanej, który wygrali badmintoniści z Dolnego Śląska, po trzysetowej walce, i zapewnili trzypunktowe zwycięstwo KS Badminton Kobierzyce. Kraków pozostał bez punktu.

AZS AGH Kraków – KS Badminton Kobierzyce 2:5
Marcin Kalitka/Oleksandr Shmundiak – Łukasz Cimosz i Kacper Górniak 15:4, 15:13
Julia Pławecka/Tallulah Sharleen Van Coppenhole – Aleksandra Goszczyńska/Maja Janko 14:15, 11:15
Dominika Guzik-Płuchowska – Jessica Orzechowicz 4:15, 11:15
Jan Lewandowski – Matej Hubacek 8:15, 13:15
Tallulah Sharleen Van Coppenhole – Katerina Tomalova 15:11, 15:11
Oleksandr Shmundiak – Łukasz Cimosz 15:11, 8:15, 7:15
Marcin Kalitka/Julia Pławecka – Matej Hubacek/Aleksandra Goszczyńska 15:14, 9:15, 6:15

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj