Lotto Ekstraliga Badmintona

Badmintoniści drużyny mistrza Polski ABRM Warszawa pokonali w wyjazdowym spotkaniu AZS Uniwersytet Medyczny Łódź 6:1. Mecz odbył się w hali łódzkiej uczelni, gdzie gospodarze nie wygrali jeszcze spotkania w tym sezonie. ABRM zrehabilitował się za dotkliwą porażkę w Suwałkach i doliczył do swojego dorobku trzy punkty.

Spotkanie rozpoczęły deble. Na korcie numer 1 Adam Bibik i Mariusz Kabat podejmowali Miłosza Bochata i Dominika Kwintę, a na korcie numer 2 wystąpiły Dominika Cygan i Magdalena Okupniak oraz Paulina Hankiewicz i Magdalena Świerczyńska. Oba pojedynki zakończyły się gładkim zwycięstwem zespołu gości.

W kolejnych starciach zobaczyliśmy singlistów. Tymoteusz Malik stanął naprzeciw Mateusza Golasa, a Anna Duda stoczyła zacięty pojedynek z Joanną Rudną. Jednak i tu mecze zakończyły się zwycięstwem gości. O ile Mateusz Golas dość gładko pokonał Tymoteusza Malika, o tyle pojedynek Anny Dudy z Joanną Rudną trzymał w napięciu do końcówki trzeciego seta. Ostatecznie wygrała Rudna i dopisała czwarte oczko dla ekipy ABRM.

Dwa kolejne pojedynki singlowe nie mogły już zmienić losów całego spotkania. Viacheslav Yakovlev zmierzył się z mistrzem Polski Dominikiem Kwintą i uległ w dwóch setach. Z kolei Karolina Władzińska zagrała z Zuzanną Jankowską i doprowadziła do trzeciego seta. Ale i tu lepsza ostatecznie okazała się zawodniczka z Warszawy.

Ostatni pojedynek warszawianie poddali walkowerem i mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla mistrzów Polski z ABRM Warszawa. Ekipa Adama Cwaliny umocniła się na trzeciej pozycji, doliczając do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Z kolei AZS zanotował swoją czwartą porażkę w sezonie, w tym czwartą na swoim terenie.

AZS UMed Łódź – ABRM Warszawa 1:6
Adam Bibik/Mariusz Kabat – Miłosz Bochat/Dominik Kwinta 12:15, 9:15
Dominika Cygan/Magdalena Okupniak – Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska 7:15, 9:15
Tymoteusz Malik – Mateusz Golas 10:15, 13:15
Anna Duda – Joanna Rudna 12:15, 15:13, 11:15
Viachelsav Yakovlev – Dominik Kwinta 9:15, 8:15
Karolina Władzińska – Zuzanna Jankowska 15:14, 8:15, 11:15
Viachelslav Yakovlev/Polina Tkach – Miłosz Bochat/Magdalena Świerczyńska walkower