LOTTO Ekstraliga

Spotkanie KS Badminton Kobierzyce oraz Hubala Białystok otworzyło wtorkową serię 2. kolejki LOTTO Ekstraligi Badmintona. Pojedynki badmintonistów śledziliśmy w bezpośredniej relacji TVP Sport. Białostoczanie wygrali, ale gospodarze walczyli bardzo dzielnie w każdym starciu i byli blisko urwania ekipie Michała Rogalskiego jednego punktu.

Spotkanie otworzyły pojedynki gier podwójnych kobiet i mężczyzn. Po obu stronach stanęły naprzeciw siebie doświadczone pary, choć faworytami obu gier byli bez wątpienia białostoczanie. O ile w pojedynku kobiet Mariia Stoliarenko i Wiktoria Dąbczyńska z Hubala bez większych problemów pokonały Aleksandrę Goszczyńską i Jessikę Orzechowicz, o tyle w grze podwójnej mężczyzn obserwowaliśmy niezwykle emocjonujący i zacięty pojedynek, ale zakończony po dwóch setach. Wygrali gospodarze, Łukasz Cimosz i Matej Hubacek, którzy nieoczekiwanie pokonali Michała Rogalskiego i Arkadiusza Dydyńskiego.

W dwóch kolejnych pojedynkach górą już była drużyna z Podlasia. Swoje gry singlowe wygrali Krzysztof Jakowczuk i Mariia Stoliarenko, który pokonali odpowiednio Adama Bogacza i Maję Janko. Zrobiło się 3:1 dla ekipy białostockiej, która potrzebowała jeszcze jednego punktu do zwycięstwa w całym spotkaniu. Wówczas stanęło naprzeciw siebie drugie rakiety singlowe. Łukasz Cimosz podejmował młodziutkiego Dawida Perkowskiego, a Jessica Orzechowicz Wiktorię Dąbczyńską.

Gospodarze szukali swojej szansy na urwanie punktu właśnie w tych obu grach, a widzowie transmisji telewizyjnej obserwowali bardzo emocjonującą walkę, zwłaszcza w singlu kobiet. Komentujący to spotkanie Marcin Cisowski wespół z dr Mają Rytelewską, znaną w środowisku badmintonowym działaczką i założycielką klubu z Kobierzyc, niezwykle żywiołowo komentowali pojedynki.

O ile Łukasz Cimosz, zgodnie ze swoim planem pokonał w Dawida Perkowskiego i zdobył drugi punkt dla Kobierzyc, o tyle na wynik pojedynku Wiktorii Dąbczyńskiej z Jessiką Orzechowicz musieliśmy czekać do końca trzeciego seta. Wygrała Dąbczyńska i Hubal zdobył czwarty punkt w tym spotkaniu.

Gdy już było wiadomo, że hubalczycy wygrają ten mecz, w ostatnim pojedynku zagrali Matej Hubacek i Maja Janko, naprzeciw którym stanęli Arkadiusz Dydyński i Agnieszka Wojtkowska. Pierwszy set gładko wygrali białostoczanie. W drugim ich przewaga również nie ulegała wątpliwości.

Lotto Ekstraliga

Wicemistrzowie Polski wywieźli z Kobierzyc komplet punktów.

KS Badminton Kobierzyce – Hubal Białystok 2:5
Łukasz Cimosz/Matej Hubacek – Arkadiusz Dydyński/Michał Rogalski 15:13, 15:14
Aleksandra Goszczyńska/Jessica Orzechowicz – Wiktoria Dąbczyńska/Mariia Stoliarenko 9:15, 6:15
Maja Janko – Mariia Stoliarenko 7:15, 8:15
Adam Bogacz – Krzysztof Jakowczuk 10:15, 6:15
Jessica Orzechowicz – Wiktoria Dąbczyńska 10:15, 15:17, 4:15
Łukasz Cimosz – Dawid Perkowski 15:13, 15:12
Matej Hubacek/Maja Janko – Arkadiusz Dydyński/Agnieszka Wojtkowska 8:15, 10:15