DME Dania-Hiszpania

Reprezentacja kobiet Danii sięgnęła po swoje siódme mistrzostwo Europy w historii, pokonując w łódzkim finale reprezentację Hiszpanii. Zgodnie z przewidywaniami punkt dla Hiszpanek wywalczyła Carolina Marin, mistrzyni olimpijska w badmintonie z 2016 roku Carolina Marin.

Zwycięstwo Danii w turnieju Drużynowych Mistrzostw Europy kobiet nie było niespodzianką. Ostatnie cztery edycje były udane dla Dunek, które wzorem drużyny mężczyzn są niepokonane w Europie.

Wiadomo było, że jeden punkt w grze pojedynczej może zapisać po stronie Hiszpanii, siedmiokrotna indywidualna mistrzyni Europy Carolina Marin, która w pierwszej grze zmierzyła się z Line Højmark Kjaersfeldt. Tak też się stało. Hiszpanka sukcesywnie zdobywała przewagę i ostatecznie bez straty seta zakończyła pojedynek.

W kolejnych grach dominowały już Dunki. Najpierw Mia Blichfeldt pokonała Klarę Azurmendi, a potem trzecia singlistka Line Christophersen zostawiła w pobitym polu Beatriz Corrales. Wynik całego spotkania ustaliły duńskie deblistki Christine Busch i Amalie Magelund, które wygrały grę podwójną z parą z Hiszpanii Paulą Lopez i Lucią Rodriguez.

DME kobiet DANIA – HISZPANIA 3:1
Line Højmark Kjaersfeldt – Carolina Marin 19-21 12-21
Mia Blichfeldt – Clara Azurmendi 21-12 21-19
Line Christophersen – Beatriz Corrales 21-9 21-16
Christine Busch/Amalie Magelund – Paula Lopez/Lucia Rodriguez 21-13 21-13


fot. Paula Duda

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj