Orlen Polish Open 2024

Dwie wygrane kategorie przez zawodników z Indii, po jednej przez Duńczyka, Kanadyjczyków i Tajwańczyków. Poznaliśmy kolejnych międzynarodowych mistrzów Polski, zwycięzców Orlen Polish Open, który odbył się w Warszawie. Nasi zawodnicy dotarli zaledwie do ćwierćfinałów.

W ćwierćfinale zobaczyliśmy zaledwie jedną polska parę. To Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak, które musiały uznać wyższość badmintonistek ze Szwecji. Przegrana w dwóch setach do 18 spowodowała, że udział Polaków w turnieju się zakończył. Tymczasem w pojedynkach finałowych zobaczyliśmy reprezentantów Anglii, Danii, Indii, Tajwanu, Kanady oraz Singapuru.

Za najciekawszy finał uznany został pojedynek singlistów, w którym zmierzyli się Duńczyk Victor Kauffmann i Jason Teh z Singapuru. 21-letni Duńczyk po pierwszym wygranym secie, w drugim miał szansę zakończyć pojedynek, mając lotkę meczową przy stanie 20:19. jednak jego rywalowi udało się wyjść z tej partii zwycięsko i wygrać 22:20. W trzecim secie to Singapurczyk aż trzykrotnie mógł zakończyć mecz na swoją korzyść, lecz ostatecznie przegrał z duńskim badmintonistą 23:25.

Orlen Polish Open 2024 Orlen Polish Open 2024

W grze podwójnej mężczyzn triumfowali reprezentanci Indii M.R. Arjun i Dhruv Kapila. Z kolei wśród pań wygrały Anupama Upadhaya z Indii w singlu oraz Hsu Yin-Hui i Lin Jhih Yun z Tajwanu w deblu. Natomiast w grze mieszanej najlepsi okazali się Kanadyjczycy Josephine Wu i Ty Lindeman.

Biało-Czerwoni zakończyli udział w turnieju na ćwierćfinale (Kornelia Marczak i Paulina Hankiewicz) oraz niższych rundach. Bez wątpienia niespodziankę w grze podwójnej mężczyzn sprawili Robert Cybulski i Szymon Ślepecki eliminując jedynkę z Kanady w 1/16 finału turnieju.

Wyniki finałów:

Gra pojedyncza mężczyzn:
Victor Ording Kauffmann (Dania) – Jason Teh (Singapur) 21:16, 20:22, 25:23

Gra podwójna mężczyzn:
William Kryger Boe, Christian Faust Kjaer (Dania) – M.R. Arjun, Dhruv Kapila (Indie) 21:15, 21:23, 19:21

Gra pojedyncza kobiet:
Anupama Upadhaya (Indie) – Tanya Hemanth (Indie) 21:15, 11:21, 21:10

Gra podwójna kobiet:
Hsu Yin-Hui, Lin Jhih Yun (Tajwan) – Amalie Cecilie Kudsk, Signe Schulz (Dania) 21:15, 21:16

Gra mieszana:
Ty Lindeman, Josephine Wu (Kanada) – Callum Hamming, Estelle Van Leeuwen (Anglia) 21:16, 22:20