Anders Antonsen

Anders Antonsen zakończył znakomicie rozegrany w minionym tygodniu turniej PETRONAS Malaysia Open 2024, zdobywając swój pierwszy tytuł imprezy „Super 1000”.

Duńczyk wskoczył teraz na piątą pozycję w rankingu Droga do Paryża. Antonsen osiągnął znaczący kamień milowy, zdobywając swój pierwszy tytuł Super 1000 podczas PETRONAS Malaysia Open 2024, pokonując w finale Chińczyka Shi Yu Qi solidnym wynikiem 21-14, 21-13.

Wspominając swoje zwycięstwo, Antonsen powiedział: „Niewiarygodne. Nie wiem, co powiedzieć. To jest wszystko, czego kiedykolwiek chciałem: zdobyć te najważniejsze tytuły. Jestem w szoku, ale jestem pewien, że za kilka godzin, kiedy już to zrozumiem, będę szczęśliwy.”

Porywający mecz z Chińczykiem był drugim występem Antonsena w finale turnieju Super 1000. W pierwszym meczu rywalizacji radził sobie z tak zwaną trudną stroną kortu. Ostatnie piętnaście minut meczu finałowego było dla Antonsena szczególnie napięte. „Czułem, że to najdłuższe piętnaście minut w moim życiu” – skomentował walkę o zdobycie kilku ostatnich punktów.

Odnosząc się do swoich planów podczas fetowania zwycięstwa, Antonsen zażartował: „Gdybym był młodszy, pewnie świętowałbym z alkoholem i cygarem, ale teraz jestem dojrzalszy i nudniejszy, więc na pewno będzie coś dobrego do zjedzenia”.

źródło: badmintoneurope.com
fot. Badminton Photo

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj