Mecz w Bieruniu pomiędzy drużynami UKS UNIA Bieruń, a WWL Badminton Marcovia Marki zakończył drugą kolejkę LOTTO Ekstraligi Badmintona. Gospodarze nie pozwolili Marcovi wywieźć punktu z Bierunia, a ozdobą spotkania był historyczny pojedynek braci grających po przeciwległych stronach siatki Mateusza i Maksa Danielaków.

Jako pierwsi w meczu Unii i Marcovi na parkiet wyszli gracze męskiego i damskiego debla. Piotr Liszka i Jakub Melaniuk nie zdołali pokonać Mateusza Danielaka i Marcina Nowaka. Prowadzenie gości nie trwało długo, bo na parkiecie obok po zaciętym trzysetowym meczu wyrównały Anna Czuchra i Joanna Podedworny, które pokonały ukraińsko-polską parę Ananasie Alymovą i Idę Wiśniewską.

Przy stanie 1-1 na parkiet wyszli singliści, a w składach obu drużyn pojawiło się nazwisko Danielak. To oznaczało tylko jedno – bratobójczy pojedynek dwóch braci Mateusza i Maksa. Mecz, na który wszyscy czekali był pierwszym, historycznym, w którym bracia zagrali przeciwko sobie w meczu ligowym czy turniejowym. Bracia nie zawiedli. W meczu trwającym 41 min. były duże emocje, walka punkt za punkt i trzy sety. Górą z pojedynku Danielaków wyszedł młodszy Maksymilian, który dał prowadzenie Unii Bieruń 2-1.

fot. Łukasz Bobrowski

W drugim meczu singlistów zmierzyli się Szymon Stokfisz i Marcin Nowak. Nowak nie wykorzystał szansy na wyrównanie i gospodarze powiększyli swoją przewagę i prowadzili już 3-1. Na parkiet weszły singlistki. Oglądaliśmy dwa zupełnie różne spotkania. Z jednej strony łatwe (15-3, 15-6) i szybkie (12 min) zwycięstwo Joanny Podedworny z Anastasją Volkovą, a z drugiej bardzo zacięty, twardy trzysetowy mecz Kingi Stokfisz i Anastazji Alymovej. Alymowa, wygrywając, że Stokfisz dała Marcovi szansę na wywiezienie jednego punktu z Bierunia. Stało by się tak, gdyby w ostatnim meczu swoje spotkanie wygrali zawodnicy gości Michał Walentek i Magdalena Witek. Jednak mikst Marcovi nie sporostał temu zadaniu i uległ gospodarzom. Jakub Melaniuk i Anna Czuchra wygrali dla Unii Bieruń ostatnie spotkanie i ustali wynik spotkania na 5-2, zatem w Bieruniu bez podziału punktów.

fot. Łukasz Bobrowski

UKS UNIA Bieruń – WWL Badminton Marcovia Marki 5-2
Piotr Liszka/Jakub Melaniuk – Mateusz Danielak/Marcin Nowak 13-15, 10-15
Anna Czuchra/Joanna Podedworny – Anastsia Alymova/Ida Wiśniewska 10-15, 15-14, 15-13
Maksymilian Danielak – Mateusz Danielak 15-12, 14-15, 15-12
Szymon Stokfisz – Marcin Nowak 15-14, 15-12
Joanna Podedworny – Anasja Volkova 15-3, 15-6
Kinga Stokfisz – Anastasja Alymova 10-15, 15-13, 12-15
Jakub Melaniuk/Anna Czuchra – Michał Walentek/Magdalena Witek 15-12, 15-8

fot. Łukasz Bobrowski
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj