LOTTO Ekstraliga

Ekipa mistrza Polski ABRM Warszawa wygrała w wyjazdowym spotkaniu 2. kolejki LOTTO Ekstraligi z Badminton Academy Hawel 6:1. Jedyny punkcik dla gospodarzy zdobył doświadczony Rafał Hawel.

Faworytem spotkania w Poznaniu był zdecydowanie ABRM Warszawa. Drużyna mistrza Polski przyjechała na mecz z Badminton Hawel Academy w pełnym składzie i wiadomo było, ze poznanianie, aby myśleć o urwaniu punktów ABRM-owi, muszą liczyć na doskonałą postawę głównie swoich singlistów. Ten plan udało się zrealizować tylko w 30 procentach, bowiem jedynie Rafał Hawel zdołał pokonał Mateusza Golasa, po trzy setowym pojedynku. W pozostałych spotkaniach Michał Szczypka uległ Dominikowi Kwincie, Yelyzaveta Zharka Joannie Rudnej, a Katerina Zuzakova Zuzannie Jankowskiej.

W pierwszym pojedynku Rafał Hawel i Maciej Kowalik stanęli naprzeciw Miłoszowi Bochatowi i Wiktorowi Treckiemu, a na drugim korcie ukraiński debel Yelyzaveta Zharka/Katerina Zuzakova zagrał z Pauliną Hankiewicz i Magdaleną Świerczyńską. Po dwóch kwadransach ABRM prowadził 2:0.

Gdy Michał Szczypka uległ Dominikowi Kwincie jasne było, że by marzyć o zwycięstwie w tym spotkaniu, co było niezwykle trudne ekipa Hawla musiała wygrać we wszystkich czterech pojedynkach. Gospodarze rozpoczęli dobrze. Doświadczony Rafał Hawel udanie dla siebie zakończył pojedynek z Mateuszem Golasem, jednak w kolejnej grze poznańskie Ukrainki uległy obu mistrzowskim singlistkom, choć bardzo blisko zwycięstwa była Katerina Zuzakova.

Przy stanie 5:1 walkę o kolejny punkt rozpoczęły miksty. Maciej Kowalik i Dominika Kwaśnik zagrali z Wiktorem Treckim i Magdaleną Świerczyńską i po zaledwie 21 minutach zwycięstwo zainkasowała para z Warszawy.

Ostatecznie po ciekawym pojedynku ABRM Warszawa pokonał w Poznaniu miejscowy Badminton Academy Hawel 6:1.

ABRM Warszawa – Badminton Academy Hawel 6:1
Rafał Hawel/Maciej Kowalik – Miłosz Bochat/Wiktor Trecki 13:15, 9:15
Yelyzaveta Zharka/Katerina Zozakova – Paulina Hankiewicz/Magdalena Świerczyńska 8:15, 12:15
Michał Szczypka – Dominik Kwinta 14:15, 4:15
Rafał Hawel – Mateusz Golas 12:15, 15:12, 15:7
Yelyzaveta Zharka – Joanna Rudna 14:15, 10:15
Katerina Zuzakova – Zuzanna Jankowska 6:15, 15:9 13:15
Maciej Kowalik/Dominika Kwaśnik – Wiktor Trecki/Magdalena Świerczyńska 11:15, 12:15

LOTTO Ekstraliga

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj