Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska ulegli w ostatnim meczu grupowym holenderskiej parze Robin Tabeling, Selena Piek. Porażka w trzecim spotkaniu grupowym nie zmieniła nic w kwestii awansu Polaków do ćwierćfinału. Polacy wyszli z grupy z drugiej pozycji.

Wobec pozostałych polskich porażek i odpadnięcia z turnieju singlistów i deblistów, polski mikst jest jedynym, który broni honoru gospodarzy Igrzysk Europejskich. W spotkaniu z holenderską parą Robin Tabeling i Selena Piek Polacy mieli kilka bardzo dobrych akcji, ale generalnie to Holendrzy nadawali ton pojedynkowi i wygrali go w dwóch setach.

W pierwszym holenderska para pozwoliła Polakom na zdobycie 13 oczek. Gra Tabelinga i Piek była przekonująca, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, kiedy pokonali Zilbermanów z Izraela oraz Stoynowa i Popowską z Bułgarii. W drugim secie Polacy postawili Holendrom znacznie wyżej poprzeczkę. Kontratakowali i zdobywali w bardziej przekonujący sposób punkty. Niestety, ostatecznie to znów para z Niderlandów była górą, ale tym razem wygrała w stosunku 21:18

Polski mikst zostaje w turnieju. Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska zagrają w ćwierćfinale. Ich ćwierćfinałowych rywali poznamy dzisiaj wieczorem.

Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska – Robin Tabeling/Selena Piek 13:21, 18:21