fot. pasja.azs.pl

Stołeczne studentki Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Zofia Tomczak i Karolina Władzińska zdobyły brązowy medal na Akademickich Mistrzostw Europy w Badmintonie.

Akademickie Mistrzostwa Europy odbyły się w Węgierskim Mikszolcu w dniach 13-19 lipca. Badmintonowa rywalizacja prowadzona była w czterech formułach – drużynowej, singlu, deblu i mikście. W pierwszej z nich warszawianie rozpoczęli od wysokiej przegranej 0:5 z Narodowym Uniwersytetem Przemysłu Okrętowego w Mikołajewie. W kolejnym meczu AWF wygrał 3:2 z Uniwersytetem z Segedyna,  a o zwycięstwie zadecydował ostatni pojedynek z udziałem duetu Zofia Tomczak / Karolina Władzińska. Kobiecy debel, jak również mikst Tomczak / Szymon Malik pokonały następnie rywali z Uniwersytetu w Bernie, ale to Szwajcarzy ostatecznie triumfowali 3:2 w tym spotkaniu. Wymienione warszawskie pary, a także Władzińska w singlu nie zawiodły natomiast w meczu o lokaty 9-12 z Nowym Uniwersytetem Lizbońskim. Z kolei w spotkaniu o dziewiąte miejsce AWF Warszawa uległ 1:3 Uniwersytetowi Marmara ze Stambułu. Jedyny meczowy punkt dla mazowieckiej uczelni wywalczył Michał Wiśniewski.

fot. pasja.azs.pl

Upragniony medal udało się wywalczyć w grze podwójnej kobiet. Brąz zdobyły Zofia Tomczak i Karolina Władzińska. W półfinale Polki musiały uznać wyższość pary Anouk Nambot / Maria Stoliarenko z Uniwersytetu w Strasburgu. Polki przegrały 2:0 (21-15, 21-13).

fot. pasja.azs.pl

fot. pasja.azs.pl
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

— REKLAMA —

PIKNIK RODZINNY Z BADMINTONEM

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj